Adventní kalendáře

Adventních kalendářů je k vidění mnoho. Moc obdivuji všechny ručně dělané, všechny ty sáčky, krabičky apod. připevněné na větvích nebo jen tak postavené třeba na polici.

U nás ale máme každý rok kalendář stejný, na stejném místě. Před čtyřmi lety jsme synovi koupili látkového soba. Každý rok se na něj těší, kdo ví, jak by reagoval, kdyby našel jiný:). Letos jsme další pořídili naší dceři – andělíček v šedé barvě. Kapsičky josu poměrně malé, ale na ty naše maličkosti stačí. Děti tam nacházející sladkosti nebo drobnosti jako např. vojáčky, autíčko atd.

V Německu, a možná i jinde, si adventní kalendář často vzájemně dělají i dospělí. Myslím, že je to moc hezký zvyk. My ho zatím nepraktikujeme, ale třeba dojde časem i na to.

Hezký adventní čas.

 

podpis_V1

 

 

DSC_0092

 

DSC_0076

 

DSC_0074

 

DSC_0114

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4 Comments

 1. Anonymous

  Nikdy není pozdě začít!
  Držím palce k blogování a děkuji za návštěvu ,,U nás” 🙂
  Ivana

 2. jajdak

  Marcelko, souhlasím s Vámi, že takovéto adventní kalendáře jsou mnohem nápaditější a zábavnější pro děti než klasické (komerční). Často jsem si pohrávala s myšlenkou nějaký vyrobit, ale bohužel jsem ji nikdy neuskutečnila. Moc se mi líbí poznámka o zvycích v Německu, že se vyrobenými kalendáři obdarovávají i dospělí. Myslím, že rodiče ve snaze dát dětem to nejlepší, zapomínají na sebe nebo své blízké – dospělé. Rozhodně jste mi vnukla myšlenku převzít si tento zvyk i do mé rodiny. Kdo ví snad příští rok se konečně odhodlám a nějaké ty kalendáře vyrobím!

  • M.

   Dekuji moc za reakci. Myslela jsem, ze o mne jeste nikdo nevi:-).
   Ano, mame cast rodiny v Nemecku, tam tuto tradici dodrzuji, myslim, ze je to opravdu moc pekne, v pokrocilem veku jeste vic. Tak drzim pesti, at to vyjde a potesi. M.

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )