Ze zahrady…

Letos se u nás na zahradě dějí divy, no možná se spíš chystají, ale leccos se už děje.

Vymysleli jsme si, že zvětšíme terasu. Tento plán jsme měli v hlavě už déle, letos se do něj konečně pouštíme. Impulzem byla špatná dlažba na terase, která začala odpadávat. Vymysleli jsme si dřevo.

Jak už to tak bývá, nezůstane u jednoho. Když už bude nová terasa, chtělo by to i funkční zastínění. Měli jsme dosud velikou plachtu, jenže upevňovat a sundávat ji není legrace a bez žebříku to nešlo. Slunečník nepřipadá v úvahu, děsně tu fouká a i ty veliké tu neobstojí. Zkrátím to, prostě bude terasa, stínící pergola nad ní, integrované keře v terase, snad i nový nábytek z palet a mnoho dalších trvalek a keřů, protože díky špatné kondici trávníku po loňském horkém letě a jeho celkové náročnosti na údržbu jsme se rozhodli jeho plochu výrazně zmenšit.

současný stav
latě ukazují budoucí okraje terasy
všude kolem směrem ke stolu i jakoby k nám budou záhony s trvalkami
vpravo okraj stávající terasy už zbavený dlaždic
vícekmen v popředí je muchovník
ten za ním je bříza, kterou ale přesadíme blíže směrem k nám, nebude tak integrovaná v terase, místo ní bychom rádi ještě jeden muchovník

Na nás jde o slušné sousto. Času málo, pomocníků taky, takže to vidím na pár týdnů. Na výsledek se těším už teď, hlavně na tu poslední fázi dolaďování, výběr, nákup a sázení nových přírůstků. Ostatně na tom pracuji už teď:-).

v mezičase zahradničím, letos budu mít hodně jiřinek, tento modrý krasavec je nový přírůstek
pivoňky před pár dny
kolem česneků bývá pěkně rušno
v truhlících na oknech mám zatím macešky, kterým se daří, muškáty musí počkat, na dvou oknech už mám ale pestrou směsici letniček

Toť malý report ze zahrady. Držte nám pěsti, ať to všechno klapne. Já to budu poctivě dokumentovat.

16 Comments

 1. Martina Puchingerová

  Marcelko, já se tak těším. Už se nemůžu dočkat, až uvidím před a po. Mějte se fajn.

 2. Anonymous

  No nádhera to je a ešte len bude. Už sa teším na výsledok Vášho projektu. Andrea

 3. HankaŠ

  Marci, tak po dlouhé době zkusím, jestli koment projde. Chodím pravidelně, jen z mobilu mi nejdou písmenka vkládat.
  Tak jen obdivuji mlčky. Dneska chci moc napsat, že vám moc držím palce, ať vše vyjde tak, jak jste si představovali a ono vyjde, určitě :o).Máte to krásné a pohodové už teď.
  Mějte se fajnově, jarně, zahradně….

 4. Marcel, máte krásnou zahradu a po přestavbě bude ještě víc praktičtější. Moc se těším na výsledek. Zastřešená terasa je fajn, hlavně když prší. :o)
  Přeji prima dny. D.

  • M.

   Dekuji, Daso, tady toho tolik videt není, pak snad ukazu i vic. Ona ta terasa nebude uplne zastresena, jen zastinena, ale blbe se to popisuje, pak spis nafotim a ukazu:-). Zdravim. M.

 5. Helena

  Marcelko, opravdu držím! Dobře vím, jak to s časem je… Taky jsem dělali – tedy manžel – úpravy na zahradě, stále se mi nechce věřit, že je téměř hotovo. Při jeho pracovním nasazení vlastně zázrak…
  Těším se na fotky vybudovaného!
  Moc zdravím, Helena

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )