Z Vánoc

Přeji vám hezký večer.

My jedeme stále v dovolenkovém režimu a už teď je mi jasné, jak moc se mi nebude chtít zpět do práce, ale ještě máme pár dní:-).

Těsně před Štědrým dnem jsem se pustila do vánočky. Moje druhá, respektive první, protože jsem dělala jednu s asistencí kamarádky před několika lety a teď tuto. Nepovedla se. Nevykynula. Chuťově by byla dobrá, ale byla dost tuhá.

 

Na Štědrý den vytvořil manžel s Honzíkem takovou pavučinu z prskavek a po štědrovečerní večeři jsme je zapálili.

 

 

 

Pak už jsme si šli pro dárečky. Vyšlo to báječně, Ježíšek byl štědrý a radost v očích dětí opravdová  a to je to nej. Honzík dostal stolní fotbálek, takže dny jsou ve  znamení zápasů. Já mám ohromnou radost z formy na mýdla , ve které právě teď  odpočívá další várka.

Jen ten sníh bych si přála, ale nemůžeme mít vše:-).

Pěkné dny.

14 Comments

 1. Marcelko, vánočka vypadá moc pěkně. Já je pořád ještě nepeču – dostáváme vánočku vždycky od mé mámy. Pekla jsem před svátky jen štolu. Pavučina z prskavek je pěkná (my si se synem prskali, když jsme šli na Boží hod večer na návštěvu k mámě)
  hezký večer

  • M.

   Stano, dekuji, ale byla nepovedena. Stejne to za rok zkusim znova:-). Mamku mam daleko a je to pro me vyzva:-). Prskavky me taky bavi, i když uz davno nejsem dite:-). Pekny den. M.

 2. Veronika P.

  Já vánočku ještě nikdy nepekla, máme tak velkou dodávku od babiček ;-), že by to byla marná snaha. Ale vánočku s kakaem ke snídani miluju, na to se vždy o Vánocích těším, i letos jsem si to užila ;-)… Vy jste si zase moc hezky užili s prskavkami ;-)… Jsem moc zvědavá a těším se, jak budou vypadat Tvá nová mýdla…
  V.

 3. Hlavně to Marci nevzdávej a zkus ji během roku jen tak, třeba jako mazanec. Je to o praxi, jako vše 😉 Vánočka i tak vypadá báječně. Užívejte volných dnů, D.

 4. Marcelko, vánočka vypadá dobře a důvodů, proč nevykynula může být víc. Třeba špatné droždí, nebo horké mléko. Třetí pokus určitě už vyjde. :o) Perníčkový svícen je kouzelný, kdo umí takto nádherně zdobit?
  Hezký večer. D.

 5. Zdravím Marcelko, hlavně to nevzdávej!!! Někdy to může být moukou, kvasnicema, špatnou teplotou surovin, těžko říct, ale rozhodně to zase zkus, jinak budeš mít pocit, že je chyba někde jinde a budeš se ji bát. Já ji letos nechala kynout přes noc a pak ještě hodinu po upletení, protože prostě těsto nekynulo, kdybych ji neměla odzkoušenou, asi bych to vzdala.
  Sníh nám letos opět nevyšel. Momentálně u nás trochu napadlo a vzduchem poletují vločky, je to ale mokré, dlouho to nevydrží.
  Měj se moc faj, Kája.

  • M.

   Kajo, dekuji, ja ji mela v pekarne, tak jsem předpokládala, ze vyledek je zaruceny, no není. U nas ani vločka:-(. Hezky vikend M.

 6. Vánočka možná nevykynutá, ale upletená je moc pěkně:-). A ten svícen z perníku je úžasný.
  Též mám dovolenkový režim a nějak si zvykám na pohodu a do práce se nebude chtít:-).
  Henrieta

 7. Helena

  Marcelko, jen klid, příště se vánočka povede. Kvalita droždí byla příšerná, manžel mi dovezl vážené a to byla jiná…
  Ty prskavky jsou úžasné!
  Pa, Helena

  • M.

   Dekuji, Helenko, nejsem si jista, zda to bylo kvasnicemi, i když to mozne asi je:-). Krasny vecer. M.

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )