Z kuchyně…

…kde teď opět trávím spoustu času, asi jako většina z vás. Vařím a peču téměř denně, obojí. Bábovky, ty teď díky nové formě vedou, dávám tam vše, i to, co je normálně perník, kefírová buchta atd., štrůdl, perníky apod. Ty peču, ne že je dávám do bábovky:-). Všechno mizí rychlostí blesku. To je vlastně fajn.

Dlouho jsem netušila, že třeba taková vajíčka se mají před pečením nechat nějakou dobu při pokojové teplotě. Pořád se mám co učit:-).

Dnes vzpomínáme na ty, co již nejsou mezi námi, respektive uctíváme jejich památku návštěvou hřbitovů. My se letos nikam nedostali, máme je přece jen z ruky, v mém rodném městě, a k rodičům zatím raději nejedeme, proto to budeme muset dohnat někdy příště. Ale svíčky zapaluji každou chvíli.

Mějte klidné dny a pokud byste měli chuť nasměrovat mě na nějaký nejlépe snadný a rychlý recept na pečení, co by mohl chutnat i dětem, protože víme, že, budu ráda:-).

14 Comments

  • M.

   Nevim, kdo jste, ale dekuji moc:-), verim nicmene, ze neco by se urcite naslo:-). Mejte se. M.

 1. No, ty vajíčka už jsme si vyjasnily, víš zase jiné věci, tak klid! Teď budeš mít moučníky ještě chutnější!
  Ano, i my jsme měli letos “dušičky” hodně jiné, co naděláme, hlavně zdraví!
  Marcelko, měj pokud možno hezké dny, Helena

 2. Máš krásnou a útulnou kuchyni, to se to musí vařit, vlastně péct. Marcel, fotky zase jako do katalogu, nádhera.
  Přeji klidné dny. D.

 3. Marci,
  moc příjemné fotky. Krásně jsi ten podzim barevností fotek vystihla.

  U nás vedou kakaové řezy, jen nedělám polevu podle receptu, ale rozpustím hořkou čokoládu s trochou mléka. Po upečení ji rozetřu na řezy a posypu kokosem. Mizí rychlostí blesku. A cukru dávám méně a ničemu to nevadí. Ale my obecně nejsme na moc sladké buchty.

  http://www.pradobroty.cz/2019/04/vlacne-kakaove-rezy.html

  Měj se hezky.

 4. Marcelko, krásné kuchyňské zakoutí… taky teď denně vařím, peču a učím se s dětmi. A ikdyž jsem vášnivá kuchařka, tak si lámu hlavu, co pořád vařit…tak si někdy říkám, že bych uvítala manžela jako v Pelíškách, když na nástěnku dával jídelníček:-D “Mami to máme zase rajskou?” Co vidíš? “Kuře” tak vidíš:-D 😀

 5. Marcelko, krásně nafoceno. A pro děti možná zkus banánový chelbíček s arašídovým máslem (recept hledej u mne na blogu – link sem bohužel nejde vložit). Já s ním slavila docela úspěch 🙂 (pekla jsem ho do práce, kddyž jsem měla narozeniny a předtím samozřejmě doma)
  Hezký den

  • M.

   Dekuji moc, bananovy chlebicek se u nas bohuzel neujal, banany u nas frci jen syrove:-/, presto dekuji. M.

 6. Anonymous

  Děkuji za krásné fotky a příspěvky. Dnes jsem upekla super tvarohovou bábovku podle Vás, čekám na stůl, objednaný také podle Vás (učím v ložnici), a ještě bych potřebovala vědět, odkud máte ten krásný svícen ?
  Vkládám alespoň odkaz na hruškový koláč, který se u nás osvědčil, jí ho všichni :
  https://www.michopulu.cz/recepty/dezerty/hruskovy-kolac-francouzske-mamy

  Moc děkuji za Váš krásný blog a přeji pevné nervy a zdraví.
  Markéta

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )