Venkovní podzimní výzdoba

Poslední dny jsou stále slunečné, hezky podzimní, a proto si některé letničky už řekly o výměnu. Hlavně před domem, tam je největší úpal.

Takže jsem se do toho o víkendu dala. Bílá židle má nové místo před domem, jak jsem plánovala. K tomu pár vřesů, chryzantéma, věneček s šípky, ale i další suvenýr z cesty na Šumavu. Navštívili jsme antik, kde jsem objevila tohoto smaltovaného krasavce.

dsc_0310

A pohled na další dekorace:

dsc_0317

 

dsc_0318

 

dsc_0315

 

dsc_0311

 

dsc_0320

I tak mám ale ještě hodně letniček, některých je mi líto se zbavit. Velikou radost mi dělají hortenzie na pódiu. Jsou stále v rozpuku a pro mě jsou královny květníkových rostlin u nás.

dsc_0305

 

dsc_0306

Přeji vám krásný den.

podpis_V1

18 Comments

 1. To je krása! Chryzantémy miluji! A ta židle i kyblík se mi taky moc líbí 🙂 když se staré věci využívají takhle s citem, vždy je to pastva pro oči 🙂

 2. Marcelka máš to naozaj veľmi veľmi pekné. Tiež sa chystám na šípkový venček, len ešte neviem aký, niečo vyšpekulujem. Hortenzie zbožňujem.

  • M.

   Zitu, at se venecek zadari. S sipky se mi tezko pracuje, maji moc ostre trny:-). Pekny den. M.

 3. Mne oslovily hlavně chryzantémy – ty mám moc ráda. A v kyblíku jim to sluší. A pak vřes a šípky – oboje mám taky ráda. Já podzimně zdobím zatím jen opatrně (viz článek na blogu) – ono v panelákovém bytě je přece jen trcohu míň prostoru, ale ještě se chystám na podzimní suchou kytici do džbánu. To vždycky vyrazím na procházku se zahradnickými nůžkami a sem tam uplytlačím nějakou větvičku, která mne zaujme. Ale chci ještě počkat, až se trochu víc vybarví listí.

  • M.

   Ono nekdy staci malo a i tak to prostor dostatecne zmeni, ozivi. A za me tip: myslim, ze bajecne vypadaji vetve orechu;-). Pekny den a dekuji. M.

 4. Marcelko, krásná výzdoba. Já zase sháním židli na chodbu, abych ji podobně využila, ale k vnitřní výzdobě. Před barákem by mi ji určitě někdo ukradl 🙂

  • M.

   No, to je prave ta nase povaha ceska kradeznicka:-(, bohužel. Znam mnoho pripadu, kdy kolem domu zmizely dekorace, třeba i kamen! Dekuji a hezky den. M.

 5. Martina Puchingerová

  Krásné! Užívejte slunečné dny a načerpejte energii na zimu. Vše má své kouzlo. Váš koutek je také kouzelný! Pěkný zbytek týdne.

 6. Helena Davidová

  Marcelko, moc krásně nadekorováno! Já jsem teprve dnes cosi kutila, letničky jako by to tušily a jsou v plném květu… Tak mám kočkopsa – nemám zatím to srdce je vyhodit…
  Pa, Helena

  • M.

   Helenko, dekuji, mam to podobne, ale nektere uz musely pryc. Vsak on je jeste cas a vresu si uzijeme:-). Hezky den. M.

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )