Velikonoční tvoření

Dnes ukázka z dalšího malého tvoření z přírodních materiálů. Použila jsem většinu toho, co jsem našla doma nebo na zahradě a také nově zakoupené jarní rostlinky – narcisy a konvalinky a kůru. Obojí poté půjde do zahrady, kůra ne, rostlinky:-).

Dekorace 1

květináč z kůry

Kůru jsem koupila v zahradnictví. Výhodou byla její souměrnost, co se rozměrů týče, a fakt, že je hezky rovná. Určitě by ale šlo tvořit i z pravé kůry nějakého spadeného stromu. Nicméně u nás je les trochu z ruky. Narcisy jsem dala do hranatého květináče, který jsem našla v “kůlně”, kůru kolem něj připevnila drátkem. Pak už jsem jen přidala mech a drobné velikonoční ozdoby.

…teď už krásně kvete… ale nestihla jsem zatím vyfotit…

Dekorace 2

deko na prkně

Základem je kousek dřeva, prkna, který nám tu kdysi zbyl z dřeva topného. Na něj jsem si udělala jednoduché hnízdo z břízy a lýka, do něj posadila ptáčka. Konvalinky jsem obalila mechem ze zahrady a trochu toho mechu přidala i na zbylé místo, kam jsem posadila naopak zajíce, skořápky a pírka. Hotovo.

Možná ještě využiju k jedné dekoraci staré krmítko, ale do ničeho dalšího už se pouštět nechystám. Mám volnějsí týden pracovní, myslím můj profesní, zato kolem domu i v něm práce mraky, fyzicky náročné, čímž trochu hlavě odlehčím, ovšem únava fyzická už mi začíná přerůstat přes hlavu. Ranní běh mi to dnes potvrdil, neběželo se mi tak jako jindy.

Venku je nádherně, užijte/me si to.

10 Comments

 1. Marcelko, tak to je krása na pohled. Líbí se mi, jak je vše přírodní a krásně udělané. Já dnes byla obhlídnout, zda už roste medvědí česnek, ale u nás na Valašsku je vždy chladněji, takže teprve se dere ze země. Tak jsem si aspoň natrhala větve do vázy a nadekorovala je. Zítra ještě zajedu pro modřince do květinářství a bude téměř hotovo. Přeju tobě i celé tvé rodině krásné a pohodové Velikonoce.

 2. To je nádhera, obdivuji Tvé nápady. Marcel, my zatím makáme kolem zahradního domku a také toho máme už dost, ale brzy bude hotovo a pak se vrhnu na zahradní práce.
  Dnes jsem byla pro kytičky a snad zítra je konečně nasázím.
  Počasí je opravdu nádherné a tak si to “léto” užívám. :o)
  Dekorace jsi vytvořila a nafotila skvěle, prostě jaro doma. D.

  • M.

   Dekuji moc, Daso, mam za sebou nekolik hodne pracovnich dni, venku i doma, jaro je z tohoto pohledu narocne,ale to pocasi!!! M.

 3. Moc hezké dekorace, Marcelko! Líbí se mi ta kůra. Občas jsem si nějakou přinesla z lesa, ale většinou v ní bydlel nějaký brouček, domů se vzít nedala…
  Měj příjemný den, Helena

  • M.

   To je pravda, Helenko, jakmile jde neco prirodniho do domu z venku, jdou i broucci:-). Dekuji. M.

 4. Marcelko, moc pěkné. Ty vždycky vymyslíš něco originálního a krásného :). Já trochu up-datovala svoje “jarní” zátiší na velikonočno.
  Pěkné Velikonoce

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )