Velikonoční pečení

Letos jsem tomu pečení popravdě moc nedala. Mazanec rodina nechtěla, tak jsem ho raději nepekla, abych to pak nemusela jíst sama. Ale na zítřek jsem ke snídani nachystala obyčejné perníčky a linecké zajíce. Více velikonočně laděných vykrajovátek nemám. Vždy si říkám, že příští rok už nějaké koupím, ale zapomenu, letos mě zachránil zajíc, kterého jsem dostala, tuším, jako dárek k nějakému nákupu někdy dávno a úplně jsem zapomněla, že ho mám.

Perníčky zdobit neumím, tak to nedělám. Tyhle jsou hned měkké, recept zde na blogu je. Linecké je klasika.

…vzor dělaný válečkem…
…narcisy pěkně vykvetly…

Kytek mám doma neustále dost, řekla bych. Buď je koupím nebo obejdu zahradu, či něco donesu z výletu, procházky. Vůni frézií miluju.

Hezký zbytek svátků. Zítra vám ukážu vajíčka, ale zázraky nečekejte:-).

4 Comments

 1. Anonymous

  Hezké to máte… Taky jsem pekla dva druhy a bohaté stačí.. Hezký zbytek svátků.. Ila

 2. Marcelko, tvé pečení se mi moc líbí. Ušáci budou všem určitě moc chutnat.
  Užijte si velikonoční pondělí! Helena

 3. Marcelko, máš to moc pěkné. Já na Velikonoce nepekla nic – mazanec dostávám tradičně od mámy a nějak nám stačí. Někdy dělám linecká vajíčka, ale formička je na chalupě (a jinou velikonoční nemám), takže to byla záminka, abych nepekla nic.
  Frézie mám taky moc ráda, krásně voní a jsou takové něžné. Včera jsem je dostala, takže mi taky doma teď dělají jarní parádu.
  Měj se fajn

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )