Velikonoční DIY

Obchod Bella Rose nemusím dlouze představovat a možná i víte, že mají motto “all about atmosphere”, které v této nelehké době, myslím, ještě o to více nabývá na důležitosti.

A právě tento obchod oslovil některé z nás, abychom společně toto motto šířili dál a inspirovali vás tak, naše čtenáře, k vytváření příjemné atmosféry. K tomu mě nikdo nemusí dlouze přemlouvat, a proto přináším takový kratší seriál o tom, jak si tyto dny dělám hezčí a příjemnější pro sebe, ale i pro moji rodinu.

Příspěvek číslo 1: DIY neboli tvoření

Tvořit mě baví, věrní čtenáři ví, ale mám k tomu ráda klid, pohodu, prostor. První dny povinného pobytu doma pro mě bylo náročné si čas zorganizovat a najet tak ze dne na den na zcela nový režim. Pozvolna jsem si ale vytvořila pravidla a strategie, jak na to, což mi umožnilo vyčlenit si i čas jen pro sebe.

Je pravděpodobně víc než jasné, že dnešní DIY bude tematicky velikonoční. Vyzdobila jsem si velikonočně kruh pomocí mnou vyrobených ozdob z korálků a skořápek od vajíček. Vše, co dům dal. Přivázala jsem je na kruh, přidala větvičky eukalyptu a hotovo.

Domnívám se, že všechny maminky a rodiče mladších dětí, kteří teď najednou plní novou funkci jako učitelé, rodiče, kuchaři a organizátoři volného času zároveň, by kvůli své psychohygieně měli povinně mít takové chvíle, kdy je nikdo neruší, kdy nemusí výše uvedené role plnit a můžou jen tak být. I všichni ostatní jistě rádi zapomenou na špatné zprávy kolem nás třeba u tvoření.

potřebujete nit a jehlu, skořápky, korálky a hlavně kruh, který můžete koupit, umotat z drátu nebo z větviček
nejdříve použijte co nejmenší korálek a na něj “usaďte” skořápku
poté navlečte korálky dle libosti
udělejte tímto způsobem alespoň tři ozdoby, připevněte na kruh, já ještě dozdobila eukalyptem

Přeju všem, ať je brzy dobře.

6 Comments

 1. Marcelko, moc pěkné, nápadité. Fantazie tobě opravdu nechybí :-). A je to moc fajn, že si v těchto dnech dovedeme zpříjemňovat dny tím, co nás baví a dělat all about atmosphere. Měj se nádherně
  Ivana

 2. Marcelko, hzeká ozdoba – jednoduchá, ale zajímavá. Já si budu muset vymyslet něco jiného, neb naše domácnost trpí nedostatkem korálků (kruh bych asi zbastlila z větviček břízy). Ale skořápky z dnešního tvarožníku (teda z vajec do něj) jsem si schovala…
  Hezkou neděli

 3. Marcelko, moc hezká dekorace a moudrá slova.
  letos jsem byla celkem rychlá, jaro mám doma od začátku března, ale něco je třeba obměnit, přearanžovat…
  Držte se!
  Hezkou neděli, Helena

 4. Marcelko, to je nádhera. Jednoduché a velice elegantní. A ta bílá kvítka na větvičce nemají chybu. Jdu stříhnout třešeň. :o)
  Měj hezkou neděli. D.

 5. Hezký den 🙂 Jednoduchý, krásný. Miluju jednoduché věci, každá jejich součást mnohem lépe vynikne. A ladí s ostatními kruhovými dekoracemi kolem 🙂 Krásnou středu přeji. Romča

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )