Vánoční pečení

Dnes vám ukážu letošní cukroví. Uložím si ho tu do příštích let. Pak se sem vracím a objevuji a vzpomínám, co mi to vloni tak chutnalo:-).

Prvně jsem zkoušela išelské cukroví podle receptu Lucky Nesto, je výborné a příští rok ho ráda upeču znovu. Mám tu i pistáciové podle Karolíny Fourové i její brusinkové florentýnky, ty jsem dělala už dříve, slepované oříškové hvězdičky s mocca náplní z knížky Krásné Vánoce jsou také novinkou, no a pak mám ještě další už tradiční druhy.

Vánočku jsem letos pekla podle blogu Máme peče doma. Je moc dobrá, ale mohla bych ji mít tučnější:-).

…rozinky v ní nehledejte, vím, ty jsou zásadní, ale jím je u nás jen já…

A hádejte, které cukroví mizí nejrychleji:-)?

…ano, úlky:-)…

A jak je to u vás? Které je to nej?

Prima dny všem!

14 Comments

 1. Ilona

  Ahoj Marcelko, u nás letos vede nový druh, ořechové tyčinky.Dostala jsem je na ochutnání od jedné starší paní. Je s nimi více práce, tésto,krém, čokolada, ale stojí to za to.Rozplývají se na jazyku😊Řekla jsem si i o recept a vypadá to,že se u nás budou péct.Krasné sváteční dny!P.s.Pilea neuhynula, po roce se jí daří 😊Za to Eucalyptus to nedal☹

  • M.

   Ilčo, zni to bajecne, ty rohlicky. Dekuji za prani i info o kytickach. Ani u nas to eukalyptus doma nedal, mam ale dva venku, v zemi i kvetniku, uvidime, tam zatim vypadaji lepe, hezky novy rok! M.

 2. Marcelko, tvé cukroví i vánočka vypadají skutečně skvěle. Budu to muset taky trochu vyfotit, je fajn se za rok podívat :o)
  Náš Adam by šel na vánočku k vám, nesnáší rozinky, vyďubuje ty “brouky” :o) Ale už snědl bílé kuličky, manžel miluje vosí hnízda a Terka linecké s pikantní marmeládou. Já vanickou rohlíčky podle mé babičky a Masarykovo cukroví…
  Měj hezké sváteční odpoledne, Helena

  • M.

   Helenko, to by se Adamovi mohla ta nase libit:-), kazdy ma sve chute, snazim se to respektovat, hezky posledni den tohoto roku.M.

 3. Marcelko, opět se kochám Tvými fotkami, jsou jako z časopisu. Máš krásné cukroví a koukám, že u vás mizí vosí hnízda. Ty já nedělám, ale švagrová je má nejlepší, takže na těch si pochutnávám u ní. Jinak mám ráda vánočku a peču stále stejnou, podle receptu Míry mamky.
  Přeji hezký večer. D.

  • M.

   Dekuji, Daso, no ja na to cukrovi prave tolik nejsem, ty detaily, ale asi to u nas nikomu nevadi:-). Pekny zaver roku. M.

 4. Marcelko, krásně napečeno a krásně nafoceno. Já myslím talíř s cukrovím ještě nevyfotila. My obecně fotíme na Vánoce málo – vždycky ve vánočním víru na ten foťák zapomeneme. Myslím, že letos jsem snad vyfotila jen ozdobený stromeček…

 5. Anonymous

  všechno vypadá dost dobře.ale už se těším jak odlehčím stravu…je toho nějak moc na jeden žaludek..ila

 6. Marcelko vše vypadá k nakousnutí a nádherně nafoceno. Já si konečně po svátcích lehla k pohádce, jelikož probíhaly jen samé návštěvy:-) užívejte volna v kruhu rodinném.

 7. Letos jsem napekla jenom klasiku, nic nového a mizí úplně jiné druhy než obvykle … krásné dny Marci, D.

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )