Vánoce 2018

První článek po svátcích je tu. Nafotila jsem během předešlých dnů mnoho fotek, které podle mě dokumentují tu naši opravdovou vánoční náladu. Bohužel ale jejich kvalita už tak dokonalá není. U některých mě to moc mrzí, u většiny si ale víc cením té chvíle a emocí, které zachytily. Někdy se mi totiž fotit nechce a dělám to spíš z rozumu než z radosti, aby ty důležité momenty zůstaly zachovány, ale s odstupem času jsem za takové fotky moc ráda.

Štědrý den proběhl v pořádku, Jěžíšek dorazil a i když se nakonec musel dvakrát vracet pro další a další zapomenuté dárky, rozdány byly všechny. Stihli jsme i některé tradice: krájení jablíčka, lodičky, penízky pod prostíráním a vstát od štědrovečerního stolu jsem mohla jen já. Sešlo se nás tu během dne taky dost a myslím, že můžu říct, že jsme prožili šťastné a veselé.

Fotky naší rodiny sem moc nevkládám, mám tu pro vás hlavně obrázky prostřeného stolu, kam jsem udělala do misky zelenou ozdobu, nad stůl zavěsila eukalyptus a trochu nazdobila. Tentokrát skutečně rychle a jednoduše.

Ta veliká krabice je Honzíkovo kolo, na zabalení nebyl čas, no spíš soukromí. Na vyskládání dárků mám vždy jen pár minut, takže je ledabyle pohodím a odcházím za ostatními na prskavky. V mezičase ještě rychle cvaknu. Slušný kalup, jak je teď Honzík ve střehu, jestli tedy je ten Ježíšek nebo ne.

Pokud máte volno, užívejte nadále. My teď musíme vyprovodit nevítané bacily, abychom si závěr roku vychutnali v plné síle.

Hezký den.

14 Comments

 1. Krásně prostředno jste měli, zvlášť ten svícen s eukalyptem a květinami je nádherný. Tak ať jste brzo zdraví a můžete si užívat volno. Na mne dovolená nezbyla ;-), tak stejně jako dnes i zítra pomažu do práce. Ale dvoudenní pracovní týden je celkem fajn (kdyby to tak bylo pořád, tak bych se nezlobila – tedy pokud by přiměřěně k tomu bylo i pracovních úkolů)

  • M.

   Dekuji, Stano, myslim, ze dnes uz je o něco lepe. Ty dvoudenni pracovni tydny by mi tedy vůbec nevadily po cely rok, tam stoprocentne souhlasim:-). Mej se. M.

 2. Marci, krásně jste to měli! A vždy krásně všechno nafotíš! Zvyky máme podobné a ten stres z nachystání dárečků pod stromeček znám. Vždy pošlu všechny do koupelny umýt ruce a zuby, a já jakože zatím uklidím stůl. Stela jim ale letos utekla a já byla málem přistižena při činu… 😉
  Užijte si konec roku.;-)

 3. Helena

  Marcelko, dobře si pamatuji a teď i ráda vzpomínám na tenhle rodičovský vánoční střes. Jednou se mi to málem i nevyplatilo, v lodičkách jsem uklouzla na schodech při rychlém snášení dárků…dobře to dopadlo!
  Stůl i všechny dekorace máš moc hezké, Vánoce jsem si prožili v rodinné pohodě, co víc si přát.
  Měj hezký den! Helena

  PS: a ten salát není tajný! U nás se dělá tak, jak ho dělala mamka manžela, myslím, že co rodina, to jiný recept. Předem uvařené brambory, vejce, šunka, kousek cibule, sterilované okurky, kápie a celer a hrášek, vše spojené zakysanou smetanou s trochou majonézy, sůl, pepř. Žádná dietka, ale milujeme ho všichni :o)
  Až pojedeš okolo, dej vědět, nachystáme a dáme ti ochutnat!
  Pa, H.

  • M.

   Jeee, Helenko, to je mile:-). Myslim, ze ten vas salat je ještě o něco zdravejsi nez nas, ja davam jen majolku, místo kapie mrkve, ale verim, ze by mi chutnal. Dekuji a hezke dny ještě jendou. M.

 4. No krásné jste to měli 🙂 A teda kvalitní fotky nebo ne, rozdíl neřeším, protože stejnak fotím všechno na telefon, který mám vždy po ruce a nikdy není čas hledat a nastavovat foťák. Ten jsem naposledy vytáhla někdy na podzim 😀 Snad mi za to nikdo ruce neurve 🙂 Ale jste dobří, že jste dárky našli ještě na Štědrý večer, to u nás doma se zásadně nacházely až po svátcích 😀 Naštěstí letos nikdo nic nezapomněl 🙂

  • M.

   My si kvůli detem ,které veri na Jeziska, musíme davat velky pozor, kam je dame a kdy je vyndáme:-). Ja radeji tu zrcadlovku, i když se mi taky ne vždy chce. M.

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )