Už pomalu odklízím vánoční výzdobu

Přece jen jsem ještě o víkendu trochu vánočních dekorací uklidila. Štědrovečerní stůl byl po celý týden stejný a už si říkal o úklid. Větve modřínu jsem si ještě nechala, ale uschlý břečťan na lustru šel pryč, navíc se s ním hezky podpaloval krb:-). Ubrus zmizel, tak vynikl opět vzor dřeva. Před domem jsem si ustřihla trochu dřišťálu. Jeho červené bobulky mi evokují zimu, navíc dodávají interiéru trochu barvy, hezky ladí s barvou dřeva.

Už mě znáte, nafoceno opět ze všech možných úhlů a stran:-). Nechala jsem si tu i tohoto zlatého fešáka, kterému jsem sundala adventní ozdoby /eukalyptus a jmelí/ a nechala ho zcela volně, ale těším se, že si ho ještě jendou celý “vypálím”, než ho zase na rok uklidím.

A také jsem přidala vánoční dárek od kamarádky svícen House Doctor, do mého vkusu se trefila dokonale.

A při focení se na stole ukázala i Micka. Ta tu dlouho nebyla. Má období, kdy se svým potomkům vyhýbá. Když je potká, chrčí na ně, útočí tlapkou, moc jejich fotek tedy teď nemám. Prý by se to mělo po kastraci koťat zlepšit, uvidíme.

Doufám, že se pomalu zajíždíte v pracovním procesu, možná už od minulého týdne, pro mě je to zase změna veliká:-), už jen to ranní vstávání:-), tak se držte/me.

4 Comments

 1. Helena Davidová

  Marcelko, ty fotky jsou parádní! Micka kouzelně dotváří tvé dekorace. Dřišťál vypadá skvěle, asi jsem ho domů nikdy nedonesla, myslela jsem, že kuličky hned opadají…
  Já jen pár svícnů trochu předělala, ale neuklidila jsem zatím nic, teprve včera jsme měli poslední “vánoční” návštěvu…
  Měj pohodový den. Helena

  • M.

   Tak to si to , Helenko, uzivate do sytosti:-). Kulicky neopadavaji, take jsem byla zvedava, jak to pujde, ale dobre. Dekuji a hezke dny. M.

 2. Marcelko, souhlasím se Helenou, že ty fotky s Mickou jsou super (tedy ne že by ty ostatní nebyly pěkné).
  Já dneska už taky zrušila chvojí ve váze na skříňce v obýváku – už z něj mohutně opadávalo jehličí. Místo něj jsem dala větvičky kroucené vrby omotané světýlky. Nevypadá to špatné. možná to vyfotím (a dám do lednové “kostky”). Ještě máme stromeček, i když ten už tedy padá taky (panelák, no…), ale ještě nikdy se mi nepovedlo přesvědčit manžela, abychom ho odstrojili před Třemi králi.
  Měj se fajn

  • M.

   Juuu, ta vrba zni moc dobre, to musi vypadat hezky! A dekuji. Jinak ja taky tradicne minimalne do 6.1.:-). Jezke odpoledne. M.

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )