Únorové časopisy

Pokud si kupuji časopisy, jde obvykle o tyto dva: Nové proměny bydlení a Marianne bydlení.

Poslední den čekání na návrat dětí od babičky jsem si krátila čtením právě těmito dvěma čísly. A co mě zaujalo? Pokusila jsem se ofotit.

Ten obraz Marilyn mi přišel náramný  a nepamatuji si, že bych ho někdy předtím viděla.

 

DSC_0439

 

zdroj: časopis Nové proměny bydlení

Trošku mě zarazilo, že se toto vydání točí nezvykle nějak moc kolem sexu. Až mi to snad i vadilo. No a pak mi došlo, že je to kvůli svátku sv. Valentýna. Jak to nijak zvlášť neslavíme, tak mi trvalo déle, než jsem si to spojila :o). Budu se těšit na další číslo, které snad už bude trochu jarní:-).

 

V Marianne mě oslovilo následující:

Stolek Forrest Bloomingville. Tak do něj jsem se zamilovala. Je to přesně TO ONO, co bych brala jako konferenční stolek k nám do obýváku, to přírodní surové dřevo, na kterém jsou patrné známky času právě to kýžené a jsou jeho předností. Již dlouho o něm sním, ale nedaří se mi jej nikde objevit. Jen na zahraničních blozích. Stejně tak toužím po podobné lavici, vlastně víceméně stejné, jen o hloubce třeba pouhých 20 cm. Když se ale někde u výrobku dočtu: cena na vyžádání, vím, že to pro mě nevěstí nic dobrého:-(. Určitě to bude mimo můj budget. No nic, můžu o něm dále snít a velebit si ho na mém pomyslném WISHLISTU.

DSC_0436

 

A ještě jedna inspirace na zahradu. Tenhle hmyzí domeček mi přišel kouzelný a určitě se pokusím pro něj u nás najít místo.

DSC_0437

Tak to byla jen část toho, co mě v únorových číslech zaujalo.

Marianne mě také inspirovala ke koupi knihy Rychlé večeře v Apetit edici. O tom třeba reference zase někdy příště.

A které časopisy, nejen o bydlení, inspirují vás?

Hezké dny.

podpis_V1

16 Comments

 1. Marcel, hmyzí domek super!!! Už si stahuji fotku a na jaře do toho! Blízko dětského srubu na zahradě to bude to pravé, co tam chybí. Díky, že jsi se podělila o tyto fotky. Měj se krásně Ivana

  • M.

   Ivco, moc dekuji. Ja zu ho taky dala na seznam praci na tento rok, tak uvidime, kdy ho z nej odskrtnu:-). Marcela

 2. Dobrý den Marcelo,

  narazila jsem na váš blog a jsem moc ráda, že se vám líbí stolek od Bloomingville z únorového čísla Marianne Bydlení. Cena na vyžádání je uvedena proto, že zrovna tento produkt není zařazen do nabídky eshopu Bellarose.cz, která u nás výrobce zastupuje a není proto naceněn. Pokud tedy o něj máte zájem, je třeba se jen opravdu domluvit s Bellarose, zda-li ho pro vás mohou objednat. Jeho cena by se měla pohybovat na úrovni typické pro Bellarose. Mějte se krásně a děkuju za podnět. Zkusíme vymyslet, jak vás, čtenáře, nemást.

  PS. Zahradu fotila Adélka Taitlová a dalo mi pěkně zabrat vybrat ty nejlepší fotky. Ona je skvělá!

  Karolína Hůlová, Marianne Bydlení

 3. Anonymous

  Bloomingville jsou skvělí, jen ty ceny – tak jako u většiny skandinávského zboží – jsou bohužel dost přemrštěné. Ale myslím, že zrovna takovýto vintage stolek by šel krásně vyrobit nebo zrecyklovat nějaký nález z antiku či z půdy. Jinak oba časopisy jsou asi to nejlepší, co lze u nás o takovém tom “běžném” pěkném bydlení sehnat. Z české provenience ještě občas koupím Elle Deco a pak mám ráda Soffa, díky vyšší ceně ale sleduji hlavně on-line:-)

  • M.

   Ano, do antiku se chystam dlouho, porad mi to nevychazi, bohuzel. Stejne tak i SOFFA, chtela bych moc zkusit alespon jeden tisteny vytisk, ale nejak zapominam, nestiham, nebo resim neco jineho. Bllomingville souhlasim, ceny vyssi, bohuzel, ale nekdy proste neodolam:-). Predpokladam, ze i tento stolek bude drazsi:-(. Dekuji za reakci. Marcela

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )