U rodičů…

Na Štědrý den býváme doma, ale 25.12. vyrážíme obvykle k mým rodičům do východních Čech. Pokaždé, když se tam vracím, uvědomuji si, z jak hezkého místa pocházím. Vždy se mi tam líbilo, ale jak jsem se před několika lety odstěhovala a začala se tam vracet jako host, více a více si uvědomuji, jak pěkné místo to je.

Bydlela jsem na okraji menšího města blízko krásné přírody… u rybníka, kousek od lesa, který mi v současném bydlišti TOLIK chybí, potůčku, lyžařského vleku, běžeckých i běžkařských tratí a na kopci, takže v zimě – to ještě bývaly bílé Vánoce – jsme od rána jezdili na bobech a na saních z kopce dolů, bruslili na rybníku, stavěli bunkry, skákaly do závějí, které přes noc vykouzlil vítr, a užívali si spoustu další zábavy. Bylo nás v jedné řadovce více jak deset dětí podobného věku.

Mnoho věcí je už teď jinak, ale i tak je tam krásně. Pro mě o to víc, že mě s místem pojí vzpomínky na dětství a dospívání, že tam mám své kořeny a velkou část rodiny.

 

fotka pole, kde jsme lyžovali

v pozadí kaštany, tváří se jako jeden z tohoto úhlu, ve skutečnosti jsou ale dva za sebou:-)

DSC_0805

 

pohled na rybník a nedaleký les

za nás býval rybník více přírodní, neudržovaný

DSC_0804

DSC_0797

 

 

a potůček

DSC_0802

Pěkný večer.

podpis_V1

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )