Tvoření z hortenzií

Nastal ideální čas, kdy květy hortenzií pomalu začínají ztrácet barvu a vy se tak můžete pustit do tvoření s nimi. Seschnou, ale i nadále si ponechají svoji krásu, neuvadnou. Nejdůležitější je vybrat květy, které blednou, ne ty svěže barevné!

Nachystala jsem si vše potřebné a pustila se do tvoření věnečku. Na fotce výše vidíte věneček, který mi posloužil jako základ, a jak je podle otvorů v něm zřejmé, již opakovaně. Květy můžete vázat i klasicky na slaměný věnec nebo různé kruhy drátkem, toto je ale snazší a rychlejší.

Hortenzie vlevo na fotce byla původně růžová, ta vpravo naopak bílá a ta nahoře sytě růžová. Teď už původní barvu ztrácí a jsou tak vhodné k mému tvoření.

Věneček jsem nechala nasát vodou, jednotolivé květy rozstříhala na menší části a poté už jen vpichovala do věnečku. Přidala jsem i můj oblíbený bělotrn. Výsledek níže.

No a nebyla bych to já, abych si ho nenafotila na různých místech a pokaždé trochu jinak. Myslím, že na každém místě vyzní věneček úplně odlišně.
doma na podnose
Tady jsem ho posadila na kamenný květináč, působí tak za mě více rustikálně.
Květy, které jsem nespotřebovala, skočily ve váze.
Hezký den.

4 Comments

  1. Helena Davidová

    Na každém místě vypadal úžasně, Marcelko! Letos vše odkvétá hodně rychle, hortenzie vypadají jako ke konci září… Ale k tvoření se hodí skvěle.
    Moc zdravím, Helena

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )