Trochu jiná sobota

…to proto, že jsem sama doma zase po nějaké době.

Rodina odjela okouknout nové bydlení babičky a dědy, kam se také – snad brzy – ráda podívám, a já mám službu u Micky.

Umyla jsem dvě okna v horním patře, ta se skutečně složitě myjí, protože jsou to obří trojúhelníky a jsou místy špatně přístupná, a poté jsem zjistila, že hlásí přívalové deště. Nu což, jsou i horší věci na světě:-).

Peru závěsy a do toho koukám na pořad Restoration Man o přestavbách anglických /tedy spíše britských/ historických budov. Pokud máte rádi angličtinu, předělávky, ale i historii, mohlo by vás to bavit. Odkaz zde kuk.

V tu chvíli si říkám, že můžete mít sebehezčí moderní bydlení, ale tu přidanou hodnotu stáří, historie, genia loci tam nikdy mít nebudete/me. Bohužel. Ne každý může bydlet v takovém objektu, ale moc by mě to lákalo:-), až na ty starosti s přestavbou kolem, co na vás kde vykoukne, když odkryjete podlahu, trám apod..

…tenhle sedák je další úlovek ze slev…
…takové to příložitostné a mobilní sezení u TV…

Mějte fajn den.

10 Comments

 1. Marcelko, ona taková sobota o samotě občas není špatná – už jsem jí dlouho neměla :o)
  Ty pořady jsou úžasné, viděla jsem asi jen dva, musím si na to udělat čas.
  Měj hezkou neděli, Helena

  • M.

   Ano, Helenko, mit ten cas, chapu, ja nastesti par tydnu ten luxus mam:-). Hezky tyden . M.

 2. Marcelko, ty máš takový smysl pro detail, to je opravdu nádhera. Každé zákoutí je úžasné a nic nikde neruší. Vše se vzájemně doplňuje a tvoří krásný celek. A s těmi starými stavbami – brácha před několika lety koupil starý statek a stále ho předělává. V jedné obytné místnosti mají stále vlhko a smrádek, přestože vykopal asi 60 cm bordelu pod podlahami, navezl štěrk, odiziloval atd. Letos při jiných pracích zjistil, že původní majitel neměl odvod “všeho” do septiku, ale do jámy pod domem, ze které vše stále vzlínalo do domu. Takže ho čekala okamžitá přestavba odpadů a připojování na kanalizaci. :o) Ono vše má svoje. :o)
  Přeji hezkou neděli. D.

  • M.

   Daso, dekuji moc a moc a moc. A jinak bratr ma slusne peripetie, chudak. To je prave ono, ze u techto budov nevime, kde co ciha. A jak pises, vse ma sve. Hezke dny.M.

 3. Marcelko moc zdravím. Dneska jsem si hezky početla o tvém krásném bydlení v MB 🙂
  Přeji poklidné pokračování prázdnin.

 4. Restoration man je super. Ale upřímně, skoro žádna přeměna se mi až tak nelíbí. Nevím, jestli je to tím, že některé epizody jsou třeba 10 let staré a design je dnes úlně jinde nebo tím, že budovy mají obecně málo světla, jsou velké etc

  • M.

   Je pravda, ze i ja mam jiny vkus, ale me bavi ty stodoly, to drevo tam, nektere materialy, ta anglictina:-))) apod. Ne vsechny epizody me zaujaly, ale celkove me to moc bavi:-). Hezky vecer. M.

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )