Svátky ve znamení štětky a barvy

Ano, volno jsme pojali pracovně. Bobkovišně dostaly letní sestřih a dřevěný nábytek na pódiu zase nový letní kabátek – bílý nátěr. A jak to pasuje k úvodní fotce? O tom níže:-).

Natírat mě baví, co mě ale baví méně, je šmirglování:-(. No vzala jsem to lehce, snad nátěr zase nějakou dobu vydrží. Nábytek je zářivě bílý.

DSC_0182_5

 

DSC_0181_6

Další nátěr potřebuje i pódium samotné. Bohužel jsme neměli dostatek barvy, míchá se na objednání, tak jsem alespoň natřela část barvou z loňska. Rozdíl je markantní. Teď ještě rychle doobjednat další plechovku, doladit dekorace a můžeme vegetit.

DSC_0180_6

 

A aby toho nebylo málo, napatinovala jsem i stůl. Původně modrý je teď bílý s patinou. Vrchní deska praskla, stůl před nepřízní počasí není nijak chráněný. Původní nátěr už byl opravdu hrozný, takže nový byl nutný, aby stůl ještě chvíli sloužil. O tom už ale podrobněji někdy příště:-).

Ale nebyla to jen práce:-). Také čas na kafíčko a pekla jsem – pro mě už klasika – jogurtová rychlovka, tentokrát ale v kombinaci s broskví, které bylo třeba spotřebovat. Chutnalo to výborně. Cukru tam byla asi tak lžíce, chuť tomu dodává právě ovoce. Drobenku teď vynechávám.

DSC_0145_6

 

DSC_0143_6

 

DSC_0152_6

 

A bleskla jsem i jednu kytičku. Letošní přírůstek, který se začíná náramně vybarvovat a dělá mi radost:-). (Crocosmia Lucifer – montbrécie)

DSC_0187_5

A to je pro dnešek vše:-). Pěkný den.

podpis_V1

8 Comments

 1. Ta buchta vypadá skvěle i bez drobenky, hned bych si dala. Mám teď období nepečení 🙂 A to, že natíráš – smekám, do toho se opravdu raději nepouštím. Hezký den D.

  • M.

   Ty ze nepeces? Nejak se mi nechce verit:-). Se stetkou to neni zadna veda:-). Pekny den. M.

 2. Helena

  Marcelko, se štětkou ti to jde jedna báseň! tedy s vařečkou taky, koláč vypadá fakt skvěle.
  Montbrécie mám moc ráda a na zahradě je pořád nemám…
  Přeji hezký den, Helena

  • M.

   Jeee, ty jsi hodna, Helenko, moc dekuji. Montbrecie ja jeste zrejme nejake dodam, pokud dobre prezimuji:-). Nikdy neni pozde. Zdravim. M.

 3. Jogurtovku s broskvemi jsem ještě nedělala. U nás je nejčastější se švestkami, meruňkami a zrovna tento týden aktuálně s borůvkami. Taky ji mám (tu borůvkovou) na blogu. Jen fotky jsou o poznáním slabší….

 4. Jeee Luciferky…:-) Maminka je má na zahradě a jsou mé oblíbené:-) No a koláče mám oblíbené zase tvoje:-) kyšková bábovka a jogurtový koláč s ovocem peču pořád. Je to rychlovka a už tam mým chlapcům pomalu propašovávám i špaldovou mouku:-)

  • M.

   Luci, nedivim se, jsou fakt krasne. A obliba kolace me tesi. Urco si na spaldovku zvyknou;-), ja zkousim i bez cukru a taky to jde, jen to chce vic ovoce:-). M.

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )