Sušenky

Už nějakou dobu mám doma embosovaný váleček a taky plán ho vyzkoušet. Koněčně jsem to realizovala. Našla jsem si na netu následující recept:

600 g hladká mouka
250 g máslo
1 hrnek (200 ml) moučkový cukr
1/2 šálku olej
1 bal.kypřící prášek
1 bal.vanilkový cukr
špetka sůl
1 ks žloutek
hrst nasekané ořechy
hrst nasekaná čokoláda
hrst nasekané rozinky

na potření:
bílek
ořechy

Ze všech surovin vypracujeme jednotné těsto, které rozválíme na hrubší plát a pomocí formičky vykrojíme různé tvary.
Ukládáme je na papírem vyložený plech a potřeme jemně rozšlehaným bílkem. Posypeme oříšky, jemně je rukou zatlačíme a dáme péct.
Pečeme v předem vyhřáté troubě při teplotě 180 stupňů, dokud nemají zlatou barvu, cca 10 minut – sledujeme.

JENŽE!!!

Nějak jsem přehlédla ingredienci olej a když už jsem byla v procesu a těsto se nechtělo spojit, přidala jsem více másla, o dost více másla, taky zbytek namletých oříšků a udělala si tak recept zcela jiný. Dělala jsem poloviční dávku. No a jak to dopadlo? No dopadlo:-). Chutnaly nám všem:-).

Váleček se chystám použít i na perníčky, tak uvidíme. Doporučuje se těsto, které válečkem přejedete, dát na chvíli do lednici, aby byl vzor po upečení viditelnější. K tomu já ale obvykle prostor v lednici nemám, takže jsem dělala jen tak.

Mějte pohodový sváteční den. My plánujeme výlet.

8 Comments

 1. Marcelko, vypadá to moc pěkně. Já bych měla strach, že mi těsto s nasekanými ořechy, čokoládou a rozinkami půjde špatně válet, ale tobě to dopadlo dobře. Budu muset taky asi něco zkusit – i když tedy jak jsem pořád doma, tak bych se sladkému měla spíš vyhýbat 😉
  Hezké dny

  • M.

   Stano, pouzila jsem folii:-),slo to. Taky bych se sladkemu mela spis vyhybat, lec realita je zatim trochu jina:-). M.

 2. No, to se stane i té nej kuchařce :o) nedávno jsme si o takových přehlédnutích povídaly s kamarádkou… Vznikne pak většinou něco nového a moc dobrého!
  Krásný váleček a sušenky vypadají taky skvěle.
  Marcelko, měj příjemný den, Helena

 3. Marcelko, sušenky i váleček vypadají skvěle. I když je recept malinko upravený, to se někdy stane :o), věřím, že sušenky chutnaly.
  Přeji krásný víkend. D.

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )