Stále v zimních duchu

Po Vánocích už u nás skutečně není ani stopy. Dnes jsem konečně uklidila i exteriérová světýlka a věnec na brance. Doma ale stále jedu v zimním módu. Do vázy jsem dala suché větvičky, našla jsem je při úklidu vánočních dekorací, mám je z loňského roku. Jsou zlaté, v poslední době se mi líbí více a více. Na sobě zatím preferuji stříbro, ale je možné, že i po doplňcích časem sáhnu v barvě zlaté. U mě člověk nikdy neví:-). Také jsem vytáhla zdobené baobaby.

V jiné váze mám zase větvičky modřínu s pár ozdobami. Roh v jídelně se hodně provzdušnil, interiér celkově. Pořídila jsem si alespoň pár hyacintů, aby ho trochu oživily.

…mám teď mnoho nevyužitých obdélníkových ubrusů, které jsem používala na předchozím jídelním stole, tak aby mi to nebylo líto, využívám je teď občas jako širší pás/běhoun…

Situace v ČR se nám stále komplikuje, ale věřím, že pak už bude lépe! Jsem každou chvíli v kontaktu s pozitivním, je jedno, jestli máte třetí dávku nebo jste neočkovaní, omikron si zatím nevybírá, i tak jsem přesvědčena, že to zvládneme. Jen ty karantény teď budou pravděpodobně ještě častější, navíc bychom rádi na hory, tak budeme doufat.

Opatrujte se a hezké dny navzdory všemu. Já si je zpříjemňuji různými plány, zejména cestovatelskými, nebo drobnostmi, o tom zase někdy jindy:-).

Hezký večer.

4 Comments

 1. Marcelko, my máme na příští víkend objednaný pobyt v Mariánkách, tak doufám, že se udržíme zdraví a bez karantény :).
  Jinak to máš hezké jako vždy. Já jsem vyměnila vázu s chvojím za vázu s větvičkami kroucené vrby, na které jsem ještě dala světýlka (abych vyplácala baterky a mohla je rovnou vyhodit) a doplnila jsem to dekorační veverkou a svíčkou. Uvidím, kdy budu mít chuť na další změnu – ta kroucená vrba je tak univerzální, že tam může být až do léta :D.
  Hezký den

  • M.

   Dekuji, Stano, a mas pravdu, kroucena vrba je univerzalni a velmi dekorativni! Drzim pesti, at pobyt vyjde, ja jsem v kontaktu kazdou chvili, ale ted uz budu muset do karanteny, kdyz to nastane, uvidime. M.

 2. Helena Davidová

  Moc hezké zimní dekorace, Marcelko! Ubrus mě zaujal už na IG, vypadá skvěle. A hyacinty k téhle době patří, ve stádiu zeleného puku je mám nejraději.
  Situace je hodně náročná, minulý týden Adam odučil asi polovinu toho, co měl. I nám se to dost komplikuje, člověk fakt neví, jestli ještě ráno platí to, co si včera domluvil…
  Tak ti přeji pokud možno klidný týden. Helena

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )