Slovinsko – dovolená 2019

Zdravím vás, tentokrát už po dovolené. Kdo mě sleduje na IG, ví, že se to tam poslední dny spíše zelenalo. Mohly za to řeky Slovinska a jejich koryta. Vyrazili jsme do slovinských hor – Julských Alp, do Triglavského národního parku, k jezeru Bohinj.

Nebudu podrobně rozebírat jednotlivé destinace, ale zaznamenám si tu alespoň body, jaká dovolená byla, jaká místa jsme navštívili. Mám totiž dost silnou tendenci to zapomínat:-). I tak to bude pro někoho možná moc dlouhé.

Bydleli jsme kousek od jezera Bohinj v malém apartmánu. Ubytování bylo hodně malé, až nám to místy vadilo, i když jsme tam trávili co nejméně času. Výhodou byla jeho pozice – kousek od obchodu, turistického centra i samotného jezera, a hlavně u výborné restaurace – burgrárny:-).

u jezera první den po příjezdu
700 let starý kostel
o jezeru tu ještě řeč bude

Nacestovali jsme dost kilometrů, projeli asi milion serpentin a zatáček a já nafotila asi milion fotek.

První den jsme vyrazili na planinu Soriška, kde jsme po svých vyšli sjezdovku k válečné pevnosti. Na Barču to bylo trochu příliš, ale dala to.

lanovka funguje tady jen o víkendu, my si to vyšlápli po svých
1549 m.n.m.

Velkým lákadlem byla řeka Soča a její koryto. Na tu jsem se moc těšila. První setkání mě, upřímně, trochu zklamalo, protože jsme nenašli taková místa, jaká jsem očekávala: schůdnou trasu podél řeky. Místy byla ukrytá hluboko v soutěsce, místy špatně přístupná, ale i tak jsme si své místo našli.

přes Soču jsme šli i po tomto mostu, je fakt, že po něm chodilo dost lidí, ale tak nějak jsem mu místy moc nevěřila:-)

Děti a manžel se v ní vykoupali. Ta řeka mívá 11 stupňů!!! Pravda, měli neopreny, ale i tak! Já ji jen přebrodila. Představte si moment, kdy vás nohy bolí, jako byste v nich cítili žiletky. Takový pocit to je:-).

místo, kde se děti koupaly

Je to krasavice a jak už tušíte, došlo i k druhému setkání. O tom zase jindy.

Hezký den.

10 Comments

 1. Marcel, tak to jste měli nádhernou dovolenou. Přes Slovinsko jenom projíždíme do Chorvatska a nikdy není moc čas zastavovat. Koukám, že je tam ale nádherně. Moc se těším na další skvělé fotky. Užívám si to s vámi.
  Měj fajn týden. D.

 2. Martina Puchingerová

  Zdravím Marcelko, jsem ráda, že už jste doma a že se vám všem líbilo. Fotky byly nádherné, Slovinsko musí být ráj. Vždy, když jím projíždíme, kochám se krajinou a to jen z auta, natož pak v centru přírody a hor. Už se těším na další příspěvek. Jo a vykoupat? No, nejsem žádný troškař, vlezu i do 15st, ale 11st. to už chce fakt odvahu. Jsou cepení děti i manžel.

  • M.

   Diky, Marti, no Honzik zapasi s nejakou chorobou a nevim, zda je to z reky, pry snad virove, tak nevim, jak moc cepeni jsou:-). Ale vloni dali i ocean v Irsku, to byl taky masakr:-). M.

 3. Marcelko, tak já to, že jste byli na dovolené ve Slovinsku, zaznamenala až teď. Jako žrout času mi stačí blogy, takže IG už ingoruji :-). My jsme ve Slovinsku – taky u jezera Bohinj byli asi před 12 lety a byla to moc pěkná dovolená. Hory v okolí jsou krásné a jezero taky. Tak jsem si u těch tvých fotek hezky zavzpomínala :-).
  Hezký den

  • M.

   Stano, dobře delas:-), IG je fajn na fotky, inspirci, ale zrout to kazdopadne je. Třeba se tu ještě objevi další mista, která budes znat:-). M.

 4. Zdravím Marcelko…..všechna tato krásná místa znám moc dobře….přesto se zase nemohu vynadívat:-))))…nádhera jako vždy.
  Eva

 5. Helena

  Marcelko, kochala jsem se už na IG. Ta barva řeky je úžasná! Stejně jako většina, Slovinském jsme většinou projížděli, jen jednou jsme tam pár dní byli – u jezera Bled a v mém milovaném městě Piran. je u moře a je prostě kouzelné!
  Děkuji za nádherné fotky a přeji pohodové dny i doma, Helena

  • M.

   Piran bylo jednim z mist na seznamu, ale dali jsme prednost Soce:-). Moje sestra tam byla dva tydny před nami a jeli k mori 3 hodiny z msta, kde jsme bydleli, takze jsme radeji volili trasu o něco kratsi, ale o P. jsem slyšela ze všech moznych stran jen dobre, takze snad nekdy:-). A dekuji. M.

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )