Seno jako tvořivý materiál

Minulý víkend přijel na oslavu můj taťka a nepřijel s prázdnou. Tedy to oni nikdy, jako babička a děda vždycky něco přivezou hlavně dětem, ale já měla speciální přání, chtěla jsem trochu sena na tvoření.

Plánů s ním mám víc, zatím jsem udělala věneček z proutí i sena, do středu usadila “hnízdo” se senem a ptáčkem jako dekoraci.

“Hnízdo” je vyrobeno z toaletního papíru. Stačí nafouknout balónek, postupně na něj přikládat wc papír navlhčeným hadříkem. Uvidíte, drží to dobře. Nechte zaschnout do druhého dne, nastříkejte barvou ve spreji, hnízdo se tak ještě zpevní, opět nechte zaschnout, poté prostřihněte balónek a vystřihněte finální tvar hnízda, dozdobte.

…základ z proutí…

…poté trochu sena…

…ještě trochu proutí…

…tak, aby hnízdo pasovalo…

…a poté dozdobit…

Také jsem zkusila vajíčko ze sena, ale ještě mám nápad jít na to jinak, abych dosáhla kýženého výsledku, tohle je ok, ale ne stopro:-).

A naše prázdniny jsou skoro za námi.

Nějaké plány ještě mám, tak snad to stihnu.

Hezký večer.

Marcela

4 Comments

  1. Helena Davidová

    Marcelko, moc krásné tvoření! Už se taky na něco jarního chystám! děkuji za závod na tu skořápku, je nejjednodušší, jaký jsem četla, určitě vyzkouším!
    Přeji hezký pátek. Helena

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )