Saské Švýcarsko

Minulý pátek jsme vyrazili na první větší výlet po dlouhé době. Cílem bylo Saské Švýcarsko cca 2 hodiny jízdy od nás. Měli jsme tam i jiné plány, proto tento cíl.

Místo trochu připomíná Prachovské skály. Procházíte se lesem kolem skalních útvarů, často stoupáte po schodech – větších či menších, někdy hodně strmých, a také lezete po žebřících, takže trošku adrenalinu:-). A těch schodů je opravdu mnoho. Cítila jsem to ještě za dva dny:-).

Zdá se nám, že cesty tam nejsou tak dobře značené jako u nás. Nedozvíte se ani vzdálenost v km, někde je údaj v minutách/hodinách. V tom by se od nás Němci mohli přiučit, ale jinak je to místo nádherné.

…tady regulerně sněžilo jehličí…
…bylo to slyšet i vidět…

…a pár lesních detailů…

…a poté jsme se přiblížili k cíli…

…Falkenstein…
…Schrammstein…
respektive na vyhlídce Schrammstein…
…sem se stoupalo po prudších žebřících a v jendom místě se na vršku překračuje taková cca 30 cm široká, ale dost hluboká, puklina… pocitově hodně adrenalinová:-) jedním směrem, druhým směrem zpět je trochu převis, takže je to snazší:-)…

Po cestě jsme se stavili ještě na jedné usedlosti, kterou kamarád manžela opravuje, ale až to bude, bude to, věřím, nádhera, i když to potrvá, ale doufám, že vám ji jednou ukážu.

Hezký týden a já už se těším na výlet další.

12 Comments

 1. Moc pěkný výlet do skal. My na německé straně ještě nebyli, loni jsme prošli kousek té české části. A kdysi jsme byli v Ostrovských skalách, což je na druhou stranu od Děčína.
  Těším se na další výletové fotky

 2. Marcelko, tahle oblast mě už dlouho láká, bohužel třeba Falkenstein znám jen z dálnice, když jedeme do Drážďan. Na druhou stranu tvé líčení výstupu… No snad bych to dala. Fotky jsou nádherné!
  Přeji hezký den, Helena

  • M.

   Helenko, urcite bys to dala, je to o hlave a pro deti ta dira urcite pusobi o neco hur tim, ze jsou male a snadneji by tam zapadly. Falkenstein jsme obchazeli, prave lezeni je o kousek dal na tech Schrammsteinech:-). Pekny den. M.

 3. V Saském Švýcarsku jsem byla na Liliensteinu, Königsteinu a Bastei plus ráchačka v Bad Schandau. Krásná to místa, krásná. Z české strany jsem byla v Krásné Lípě a okolí. Bohužel výlet na Pravčickou bránu plánovaný hostiteli zkrachoval na jedné spolunávštěnici….

  • M.

   Dekuji za tipy na další výlety, my tam určitě nebyli naposledy. Bad Schandau jsme jen projizdeli a tam bych take rada nekdy pribrzdila, Pravcicka brana je moc pekna, jen tedy v lete tam zaparkovat dost umeni. Zdravim, M.

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )