Report z výletu

Navzdory nečekané komplikaci – angíně našeho syna těsně před odjezdem- se nám nakonec podařilo vyrazit na dlouho plánovaný výlet do německého Playmobil Fun Parku u Norimberku. Honzíka jsme předali v Německu dědovi, babička s dědou se o něj budou starat celý týden a poté ho dovezou domů. Bydlí totiž ještě nějakých 300 km od našeho cíle, proto jsme využili možnosti nechat ho tam a ušetřit si mnohé kilometry, zároveň i snížit riziko nákazy Barunky (což se zřejmě stejně nepodařilo, včera 40,6:-( ). Naštěstí vzal Honzík situaci sportovně a smířil se s tím, že výlet, na který se tak těšil, pro něj končí, i když pro něj vlastně začal jiný –  k babičce a dědovi.

Zájezd do Playmobil Parku jsme objednali přes Tchibo – ubytování a vstupenku do Playmobilu. Měli jsme trochu obavy z pozice hotelu – hned u dálnice, ale nakonec jsme hluk téměř nevnímali. Ani vzhled hotelu není nijak zvláštní, zato se službami, personálem, zařízením hotelu i pokojů, atmosférou, bohatými snídaněmi a vším ostatním jsme byli velmi spokojeni. Šlo o čtyřhvězdičkový Fürther Hotel Mercure.

Hotel má venkovní zázemí pro děti, což jsme hned první večer ocenili –  v klidu jsme poseděli a popili venku, děti se zabavily, byl to moc bezva večer. I dlouhé snídaně na terase tím pádem byly v pohodě.

V sobotu ráno jsme pak vyrazili do Playmobilu. Tolik atrakcí na jednom místě – vodní svět, hrady, prolézačky a mnoho dalšího ani za jeden den neprojdete a neužijete dosyta. Myslím, že to není v lidských silách. A proto my vážně uvažujeme, že se tam příští rok opět vrátíme a snad i v kompletní sestavě – s Honzíkem.

Toliko na úvod. Další postřehy určitě ještě v dalším článku.

A ještě pár fotografií:

okolí hotelu – zadní část

DSC_0891_4

 

DSC_0889_4

bylinková zahrádka

DSC_0883_3

 

DSC_0948_3

 

a typický symbol zejména východního Německa  myslím, že je to fajn dekorace, byly už hodně letité, možná ale o to hezčí:-), jen sedět už se na nich nedalo

DSC_0888_4

S klidným svědomím bych  tento výlet doporučila, stejně jako hotel.

A co vy, znáte hračky této značky – Playmobil? Zítra ukážu zblízka některé atrakce.

Mějte se fajn.

podpis_V1

2 Comments

  1. Honzík je statečný, že to takhle vzal, ale “náhradní výlet” je určitě skvělá varianta. Playmobil vím, že existuje, ale nemáme ho. A ty DDR koše, ty jsou famózní 🙂 i jako dekorace. Byla jsem překvapená, jak jsou propracované – šuplíčky na věci, područka na nápoj, paráda. Brzké uzdravení oběma dětem. D.

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )