První vánočně laděné DIY s radostmi z Bonami

A je to tu! První už tak nějak vánoční dekorace.

Minulý týden jsem dostala balíček radostí z Bonami.cz a hned jsem si je doma naaranžovala.

Před nějakou dobou jsem viděla nápad zavěsit nad okno březovou větev a nazdobit ji vždy podle sezóny nebo momentální nálady. Při našich cestách nebyl problém materiál sehnat. Pár dnů schnula u krbu a teď už visí. K upevnění jsem potřebovala jen provázek, který jsem navlékla na konstrukci rolety nad oknem. A co jsem si na ni dala? Kromě vánočních dekorací a eukalyptu také tuto hvězdu, nebo, chcete-li, ježka značky Boltze, skvěle totiž barevně ladí s okolním nábytkem. Ještě plánuji přidat více zeleně, možná jehličnaté větvičky.

Ozdobila jsem si i nějaké nové nádoby.

Talíř značky Kähler je nádherný. U nás najde více využití: jako talíř klasicky na jídlo, ale teď třeba jako podnos na svíčku a další dekorace. Ty jsem vybrala ve zcela přírodním duchu.

Podobně i tato kameninová miska značky Bitz Mensa. Dostala mě svojí barvou i vzhledem. Určitě ji využiju na jídlo, možná na posílání vánočních lodiček, ale tady máte fotopostup na jednoduchou vánoční dekoraci: svícen.

Budete potřebovat: misku, aranžovací hmotu, svíčku a přírodní materiál, já použila mech, oříšky, větvičky drátovce.

A nesmím zapomenout ani na tvarově zajímavý květináč značky A Simple Mess, kam jsem zatím dala vánoční hvězdu. Její barva oslovila mě i mé sledovatele na IG. I v tomto květníku si dovedu představit svíčku, aby vznikl nevšední svícen.

A tak začalo mé vánoční tvoření. Strašně mě to baví a to ještě nezačal advent:-). Kdy plánujete začít vy?

Mějte se krásně.

12 Comments

 1. Moje místo na dekorace zatím “okupuje” váza s gerberami, které jsem dostala k svátku a k ní už se vešla jen svíčka. Na stolek se nám v podstatě nic nevejde – tam jsou soustavně mobily, ovladače, moje konvice s čajem a hrnek, manželovy cigarety, knížka, noviny… My jsme prostě kramáři, takže já si cíleně moc vodorovných ploch ani nenechala ;-). Ale na adventní dekorace se stejně chystám až se začátkem adventu.
  Větev na okně vypadá hezky, jen vidím trochu problém při otvírání okna. Moc se mi líbí tác i miska.

  • M.

   Dekuji, Stano, no proste mit to poruce je taky fajn:-), chapu. Ja si zase tyhle radosti – zdobeni – delat musim:-). A toto okno v podstate neotvirame, nekdy v lete, ventilacka by se vesla i tak:-). Jsi prakticka zena, vsimava. M.

 2. Moc krásné… celkově ten interiér je boží.. a u těch polštářů na gauči… já teď objednala nový gauč a přemýšlela jsem, co s těmi chlupatými polštáři z loňska. A teď si říkám, proč bych je tam vlastně nepřidala. 🙂 Děkuji za krásnou inspiraci. Mějte se krásně. Sabina

 3. Kdyby někdo náhodou neměl chuť a myšlenky na adven, u tebe je jistě dostane, Marcelko!
  Líbí se mi větev i další aranže. Nádherná svíčka a ta patinovaná hvězda, to je tedy velká paráda!
  Měj hezkou sobotu, Helena

 4. To je nádhera. Všechno. Marcel, je vidět, že máš smysl pro detail, dekorace jsou krásně naaranžované, mají nápad a jsou úžasně nafocené.
  Také jsem už začala s výzdobou, ať mám na příští víkend připraveno.
  Měj fajn dny. D.

 5. Marcelko, krásné dekorace. Já dnes s dětma dělala adventní věnce, ale to je teprve začátek:-) až začne advent, tak se vyřádím a moc se na to těším, takže přeju příjemné adventní tvoření. Hanka

 6. Marcelko,
  naprosto božské s vánočním nádechem a plné inspirace.
  Moc se mi líbí jak je všechno doladěné do posledního detailu,jak jdou k sobě barvy a máte doma tak útulno- Moc se mi to líbí všechno.Hezký a příjemný zbytek dne.

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )