První borůvky

O víkendu jsme navštívili moji rodinu, protože byla v plánu velká rodinná oslava. Některé členy vídám už vlastně jenom tam. Kromě dvou dětí toho času na táboře jsme byli kompletní. Taková rodinná party v teplákách u ohně:-), ale bylo to moc fajn.

DSC_0551_5

Druhý den ráno byl  jak malovaný. Šly jsme si se sestrou zaběhat – úžasná cesta – polní cestou s výhledem na kopce, lesy, pole, hory, rozkvetlé louky, neuvěřitelný klid. Měly jsme pocit, že bychom mohly běžet pořád dál a dál. Fakt jme si to užily.

Necelých 6 km v nohou jsem ale pak pěkně cítila, když jsme se vydali i s dětmi do lesa – ten můj les…z dětství… vzpomínky plné pestrých zážitků z lesa i blízkého okolí. Děti s manželem se zabavili sami a já se v klidu věnovala borůvkám. Unavené nohy z běhu mi to dřepování dolů k borůvčí trochu znepříjemňovaly, ale borůvky byly silnou motivací. Užívala jsem si ten klid, sem tam zvuk prasklé větve od houbaře, zpěv ptáků, taky tu vůni lesa. Pokaždé si říkám, jak mi lesy u nás chybí.

Z borůvek jsem pak hned po návratu udělala jogurtový koláč. Musím říct, že s borůvkami je asi nejdokonalejší, nešetřila jsem jimi, prostě veliká mňamka. Vím, pořád dokola tu zmiňuji právě jogurtový dort, ale mně přijde opravdu dokonalý, jiný s každým ovocem. K rodičům jsem vezla malinovohruškový, taky mňam, ale ten borůvkový…!!!

A to porostlé dřevo na fotce jsem v lese taky nechat nemohla:-).

DSC_0567_5

 

DSC_0568_5

 

DSC_0570_5

 

DSC_0576_5

 

DSC_0579_5

 

DSC_0578_5

 

DSC_0584_5

A takový byl náš víkend.

Pokud si chcete vyčistit hlavu, odreagovat se, načerpat energii a mít se fajn, jděte do lesa, i když to máte desítky km od domova. Stojí to za to! A vy, co máte les tzv. u nosu, považujte si toho, já závidím:-).

Krásný den.

podpis_V1

10 Comments

 1. Tvůj příspěvek mě taky vrátil do dětství. Jezdívali jsme do Beskyd k tetě na chatu, byla skoro v lese. Nechyběly ani borůvky ani maliny ani špekáčky … Ráda na to vzpomínám – prostě léto a prázdniny. Hezký den D.

 2. Taky jsem byla na borůvkách (a taky v lese mého dětství) a pekla – recept máme asi stejný, chuťově asi budou ty koláče srovnatelné, ovšem pokud jde o fotky, tak jsi úplně jiná liga 😉 (to dřevo jako podklad je super)

  • M.

   Jeee, Stano, dekuji, ja jsem takovy samouk:-), drevo jsem nasla v boruvci, neodolala jsem:-). M.

 3. Helena

  No jo, není nad ty lesní… Koláč vypadá úžasně, ještě jsem neobědvala, tak bych si dala i toho buřtíka :o)
  Marcelko, měj hezký den, Helena

  • M.

   Dekuji, Helenko, ano, nejvetsi vyzva sjizdet prispevky s jidlem nenajedeny, to bychom pak snedli cokoliv:-). Pekny den. M.

  • M.

   Blanko, tohle bylo na Jicinsku, byli jsme i v lese v HK, tam jich bylo take moc:-). Pekny den. M.

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )