Pondělí…

bylo příjemné. Děti zůstaly přes víkend u babičky a dědy až do pondělí, nemusela jsem tudíž vstávat a podstupovat ten ranní rituál děti vypravit a dovézt na čas do školky. Nepracovala jsem, jen den pro sebe.

Jela jsem si zacvičit power jógu sice se stejnou cvičitelkou, ale na zcela jiné místo, kde se cvičí v místnosti s velkými okny na dvou stranách a s báječným výhledem do nově upravené zahrady s jezírkem, kameny, travinami. K tomu sluníčko, které nám v posledních dnech tak chybělo. Bylo to úžasné.

Po cestě zpět jsem vyzvedla oběd dětí a měla tak o stravu postaráno:-). Vždy mě potěší, když nemusím vařit já. Dopřála jsem si luxus koupele ve vaně téměř v pravé poledne.

Manžel se stavil na kafe a než dorazily děti, stihla jsem ještě okouknout zahradu.

Sluníčko šíří pozitivní energii, o tom není pochyb, člověka nabíjí. Když k tomu zpívají ptáci, máte pocit, jako by už jaro bylo tu.

Ptáčkům sypu stále semínka do krmítek.

 

 

Zjistila jsem, jaké škody nám tu ale napáchali, když hledali potravu – sem tam nějaká cibulka je vyhrabaná, podobně jako kůra. O kočičích exkrementech nemluvě. S těmi tu zápasíme již několik let. Kočky si z naší zahrady dělají záchod, tak jsme kůru na většině míst nahradili kameny, ale i tak si své místo najdou. Možná ony cibulky vyhrabaly kočky, když po sobě “uklízely” hrabáním.

 

Moc se těším, až budeme vysedávat na tom našem pódiu, všude budou kvést kytky a my se zase budeme dívat do zeleně.

 

Jsem zvědavá, zda hortenzie, které zůstaly nakonec venku nekryté, přežijí. Pár zelených pupenů vidím…

 

…stejně tak již první známky života nějaké rostlinky. Zatím ale nevím které:-).

Letošní zima byla tuhá, uvidíme, zda všechny rostlinky, keře a stromy přežijí. Pevně věřím, že ano, nejsou tu první zimu, ale je mi trochu líto těch, kteří svoji zahradu zakládali teprve minulu sezónu, protože první zima je pro nové rostliny klíčová, ale i nejtěžší.

 

Na jaře mě na zahradě čeká vždy nejvíc práce – vše zastřihnou, zbavit rostliny odumřelých částí, osázet truhlíky, připravit venkovní sezení atd., ale já se na to jako každy rok moc a moc těším:-).

Tak ať vám všechny rostlinky na jaře obrazí!

Jo a vy, co dnes slavíte svátek sv. Valentýna, pěkně si to užijte:-).

Prima den.

22 Comments

 1. Tak to musel být super den. Jeden bych taky potřebovala ;).
  Už to venku začíná vonět půdou, je ještě brzo já vím, ale už jen to, že je delší den je super 🙂
  Pěkný den Martina

 2. Marci,
  už se těšíš, viď? Na ty rána se zelení kolem sebe 🙂
  Já se těším na tvé blogové, zahradnické okénko, kde jsi nám tak pěkně představovala různé druhy rostlin.
  Moc jsi mě nepotěšila s tou zimou. Loni jsem zasadila jasmín, ibišek, šeřík, stromkovou růži a dvě okrasné trávy. Všechno skoro na poslední chvíli, tak se bojím, co to s nimi udělá 🙁
  Prima den.

  • M.

   Tesim se,na rana, poledne, vecery:-), na vse. Preju, at to rostlinky ustoji, odejit nemusi, ale mely to letošní zimu narocnejsi, to asi jo. Zase byly mrazy na snehove pokrývce, to pomaha. Hezky den. M.

 3. Je fajn, že ti to vyšlo a mohla sis sluníčka užít. Mně akorát svítilo v práci přes okno na záda :-). Ale aspoň to i to, že do práce vycházím v době, kdy už je jakžtakž světlo…
  Hezký zbytek dne

 4. Marcelko, den pro sebe – to bohužel neznám, ale moc ti ho přeji. Naprosto chápu, že tě sluníčko vytáhlo na zahradu. Snad nám ten mráz udělal co nejméně škody. Měj se fajn Ivana

  • M.

   Ivanko, take ti preju den pro sebe, je to moc fajn a prave tim, ze to neni porad, je to jeste o neco lepsi. Hezky vecer. M.

 5. Tak to sis, Marci, pěkně užila, tak to má být 🙂 Na jaro se taky moc těším. Sice nemáme zahradu, ale i truhlíky na balkoně mi dělají radost 🙂

 6. Marcelko, takových dní je potřeba a umět si je užít tak, jako Ty , to je super.
  Dneska jsem se přistihla, že se díky sluníčku stále usmívám, takovou sílu má, už se na jaro a hlavně kytičky moc těším.
  Měj se hezky, Jana

 7. Helena

  Marcelko, už jsem taky byla na obhlídce, s kočkami to mám u nás stejné, je to hrůza…
  Hortenzie mi před pár roky zmrzly až v květnu…
  Pa, Helena

  • M.

   Ano, bohužel nevim, jak na kocky:-(. Budu doufat, ze uz nepridjou silene mrazy,ktere by ty pupeny spalily. Pekny vecer. M.

 8. Anonymous

  To už je vyloženě s jarní náladou :-). Pěkné chvilky bez dětí, je to potřeba, aby člověk nabral síly a zase si uvědomil, jak moc mu chybí. Příjemné dny, Kája.

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )