Plody Paulovnie

…jako podzimní dekorace.

Paulovnie je úžasný strom, sice si na květ počkáte i pár let, ale kvete nádherně. Kousek od Eiffelovky v Paříži je jich plná alej, jednou bych je ráda viděla kvést, ale kdysi jsme tam byli moc brzy – v březnu, k vidění ta podívaná bývá v květnu. Další výhodou je rychlý růst. Typické jsou i veliké listy, které ale teď na podzim trochu potrápí, odpadu je fakt hromada:-).

Nedávný vítr shodil mnoho jejich tobolek a mně se líbily jako objekt, tak jsem je při hrabání listí posbírala a na chvíli je dala domů. Obvykle na stromě bývají, dokud nezhnědnou a nepuknou, což už se těmto na fotkách nepoštěstí. A jak jsem se dočetla na internetu, prý se díky své jemnosti semena často používají jako ochrana při přepravě křehkého zboží.

Já jsem si je nafotila v obýváku.

Věřím, že jste si užili volno, možná jste si prodloužili víkend i o pátek. My tyto dny trávíme na sportovištích nebo na zahradě. Listí je opravdu nekonečno a navíc jsme asi po dvou letech řádně zastřihli živý plot z bobkovišní a to je tedy práce velmi náročná. Odpadu už bylo několik vleků a nejsme u konce. Když je ale k tomu venku tak pěkně, hned to jde líp. Jen bych ráda stihla i výlet, ale netuším kdy. Dnes bychom si chtěli vyzvednout židle. Trošku se bojím, jak to u stolu bude vypadat, abychom je pak nejeli zase vrátit. Nu což, jsou i horší “problémy” :-).

Hezké dny.

4 Comments

  1. Helena Davidová

    Marcelko, děkuji za poučení. Myslím, že jsem ty plody měla v nějaké vonné směsi.
    I my dnes řádili na zahradě, zdaleka nejsme u konce…
    Ať se vám židle líbí a dobře se na nich sedí!
    Pa, Helena

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )