Plevel…

podobně jako jiné luční kvítí, vypadá hezky ve váze i tento plevel, který teď najdete snad všude:-). Pokud se nepletu, mohlo by jít o bršlici kozí nohu, jistá si ale nejsem, stejně tak to může být i řebříček podle listů. Natrhali jsme si tuto kyti s dětmi na procházce.

Ta bílá květenství jsou nádherná.

Dočetla jsem se, že bršlice je léčivka – oddenek a listí, obklad z listí se využíval na  bolesti a dnu. A pokud to skutečně je bršlice, tak by měla obsahovat i vitamín C:-). Případně i řebříček se řadí mezi byliny.

Nafotila jsem si ji jen tak a dala na terasu i domů.

DSC_0092_8

 

DSC_0097_8

 

DSC_0093_8

 

DSC_0101_8

 

DSC_0111_9

 

DSC_0108_8

 

DSC_0105_9

Ať je to cokoliv, moc se mi líbí:-).

Krásný den.

podpis_V1

 

12 Comments

 1. Na tvých fotkách je to moc hezké, taky se mi to líbí a roste to i u nás na parkovišti 🙂 Hezkou sobotu D.

 2. Řebříček to určitě není – ten má jiné květenství, takové kompaktnnější. Ale každopádně to ve váze vypadá dobře. Možná bych zkusila i nějakou jinou vázu než bílou (černou, hnědou…)

  • M.

   Stano, dekuji:-), take mi k rebricku nesedely kvety, ale listy jo, nevim, i kdyz mi to az tak nevadi;-). Pekny den. M.

 3. Anonymous

  moc krásné fotky:) řebříček často sbírám, je skvělý pro ženy, tak ten to určitě není…a nedá mi to-prosím odkud je ta váza, je úžasná pro jednu výraznou květinu-děkuju:) Káťa

  • M.

   Kato, dekuji moc, a myslim, ze koupeno v Bella Rose nebo Nordic Day, mam ji uz dele, tak nevim presne. Pekny den. M.

 4. Anonymous

  Dobrý den, máte moc hezký blog a krásné fotky. Nedalo mi to, abych neupozornila na omyl. Nejedná se o bršlici, ale o mrkev obecnou. Je to předchůdkyně naší oranžové mrkve :). Bršlice má velmi podobné květenství, ale úplně jiné listy. Hanka

  • M.

   Super, Hani, dekuji moc, cekala jsem, zda mi nekdo neporadi, protoze mne prave ty listy k brslici nesly, ale nedokazala jsem dohledat. A mrkev obecna – to slysim prvne:-), takze jeste jednou moc dekuji i za mila slova chvaly:-). Pekny den. M.

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )