Planai a Schladming

Planai…místo, kam jsme vyjeli pohodlně kabinkovou lanovkou. Místo jako stvořené pro rodiny  s dětmi, ale nejen ty. Jen pokud se chcete dětem cíleně vyhnout, sem nejezděte:-). Místo s mnoha prolézačkami, dráhami pro dřevěnou kuličku, za kterou utíkáte a která se při své cestě dolů dotýká kravských zvonků, které vždy nádherně zacinkají. Místo, kde můžete vyzkoušet obratnost v lanovém centru. Místo, kde potkáte ovečky a můžete se jich téměř dotknout. Místo, kde je okruh pro děti údajně na 45 minut. Nám trval 4 hodiny a to jen proto, že jsme si ho užívali, dali dětem prostor užít si ho taky. Místy jsme odpočívali a nechali je dovádět. Nemějte strach, že by to děti neušly. Jednak cestu projdete i s kočárem a taky je vždy nablízku něco, co děti motivuje postupovat dál – dřevěné dopravní prostředky, dřevěná zvířátka, nebo trampolína, místo s doskočištěm a tak dál… A zároveň místo, kde není nouze o  nádherná panoramata a příjemná místa k posezení.

Za mě doporučuji.

 

 

Ony kuličkové dráhy:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ten den jsme se zastavili ještě ve městečku Schladming. Moc pěkné a upravené místo. Naším hlavním cílem byl ale zmrzlinový pohár:-).

 

 

 

 

 

 

 

Fotek zase moře, já vím, ale já to asi jinak neumím:-).

Pěkný večer.

14 Comments

 1. Děti tam určitě byly spokojené a užily si to (my už bychom dneska asi rychle prchli, před patnácti, dvaceti lety bychom byli nadšení, že se dítě má kde vyřádit :-)).
  A panaromata jsou zas moc pěkná.

  • M.

   Stano, to je prave ono, je mi jasne, ze po detech na dovolene netouzi každý:-), ale pro nas to zatím ma naopak vyhody. Nicmene tam si každý najde svůj cil presne podle svých predstav, o tom jsem presvedcena. Dekuji a hezky den. M.

 2. Alena Vyskočilová

  Marceli, roky zliezam len horu ,,autizmus,, môjmu mužovi nie je vlastné byť so mnou ani osamote v lese, a už vôbec ma zobrať na dovolenku, hoci desaťročia sme prebývali vonku, medzi ľuďmi, aj na pobytoch…a víkendy, kedy sme všetci pokope, máva depresie…
  V poslednom poste som sa pekne vyrovnala s mojou ,,absenciou,, v časopisoch, ktoré odoberám 30! rokov, nebola to ani irónia, ani ich zatracovanie, hoci momentálne tendencie v časopisoch o bývaní neuznávam, ako Lucia Konečná, taká Lochta mala byť z ich tradičným domom dávno v časopise, nielen ja :-))))…
  Nie, vážne som upriamila pozornosť, že moja výpoveď, aj o bývaní je hlavne o ,,správach,, zo života s autizmom, ktorý je skutočne u nás životodárny, aj keď úbohý!!!

  • M.

   Alenko, ani v nejmensim si nedovedu představit, co všechno obnasi zit s autismem, i když o tom ctu. Smekam, protože je mi jasne, ze je to hora alespoň desetitisicova.
   A k tomu bydleni…Mam pocit, ze se tam objevuji podobne typy, dokonce opakovane ty same, ale třeba podle instagramu a jejich sledovanosti je znat, ze jsou sledovane a o to marketingu jde. Ja si ale myslim, ze vas dům by se tam hodil, prave pro tu vyjimecnost a odlisnost! A třeba se tak skutecne nekdy stane:-). Pekny den. M.

 3. Bože, ta panorámata, to je nádhera…
  Vybrali jste pro děti pravý ráj, věřím, že byly spokojené a že vůbec neměly čas zlobit:-).
  Ovečky jsou kouzelné a zmrzlinový pohár vypadá větší než Barunka:-).
  Krásné fotky!
  Henrieta

  • M.

   Dekuji, Henriet, bylo to bajecne a zlobeni deti zvladaji všude, porad:-), tedy téměř. Pohary jsou opravdu obri, prave proto je tam fotka s Barcou:-). Hezke zarijove dny. M.

 4. Jedním slovem je to tam prostě KRÁSNÉ u těch našich sousedů, umí to. No a ten pohár 🙂 Zdolala ho? Mějte se hezky D.

 5. Helena

  Marcelko, nádhera, děkuji za pokochání! A Bara za pohárem, s manželem jsem si zavzpomínali – máme podobnou fotku s Terkou :o)
  Posílám pozdravy, Helena

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )