Pivoňky

Konečně nakvetly do krásných plných koulí. Před pár dny jsem učinila unáhlený pokus vzít domů poupata. Ta se ale nerozvila. Když jsem pak dala ustřihnutá poupata do misky s vodou, jedno krásně vykvetlo.

Teď už mám doma plné květy i ve váze, společně s orlíčkem. Jsem ráda, že si teď dlouho vystačím s kytkami ze zahrady. Těším se na kontryhel, růže a mnohé další.

Hezký víkend.

14 Comments

 1. Marcelko, květ v misce vypadá moc pěkně. Vůbec jsou pivoňky moc pěkné. Máme je na chalupě taky, ale potvory většinou vykvetou, když tam zrovna nejedem

 2. Hana

  Krásná kytice ….asi budu šťoural, ale jako orlíček mi ta bílá květinka vůbec nepřipadá .Znám tedy jiné orlíčky.

  • M.

   Dekuji, Hani, ne, to je v poradku, ja jsem nedavno videla takove vice “luxusni” orlicky s vetsimy a zajimavejsimi kvety a vůbec jsem netusila, ze to orlicek je, a ono jo, takze jsou ruzne druhy a na první pohled ne uplne podobne. M.

 3. Helena

  Moc krásná kytice! Taky mám pivoňky moc ráda, tyhle tmavé jsou už v plném květu na růžovobílé teprve čekám….
  Marcelko, měj hezkou neděli, Helena

 4. Věra Kratochvílová

  Krásné květy!Mám je moc ráda,těším se až u nás na horách také vykvetou…Hezké dny přeji Věra

 5. Marcel, pivoňky se mi moc líbí, ale stále na zahradě žádnou nemám. I ve váze vypadají skvěle, máš vše krásně nafoceno.
  Přeji prima neděli. D.

 6. Marci, to mi ani neříkej, že nevykvetou! Já si včera u rodičů natrhala dvě vázy!! A mám je taky spolu s orlíčkem, ale s jiným druhem 🙂 Když tak použiji tvůj tip s květem rovnou do vody. Děkuji a máš to opět krásné! 🙂

  • M.

   Luci, drzim pesti, at to vyjde. Mne bohužel ne, psalo mi to i vice lidi:-(. Pekne dny. M.

 7. Nádhera! Pivoňky jsou mé nejoblíbenější květy ze zahrady. Před pár týdny jsem je měla také ve váze. Teď nám obývák zdobí růže a zvonky, za chvilku se budeme moct kochat i mečíky a tajně doufám, že mamka vyslyšela mé přání a zasela i cínie, aby bylo něco na pošmourné podzimní dny. H.

  • M.

   Preju, at maminka mile prekvapi. Kytky proste doladuji interier. Mam rada snad všechny:-). M.

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )