Pivoňky

Je hezké pozorovat, jak si jde zahrada v tom svém tradičním sledu a jedna rostlina střídá druhou, tak jako každý rok. Tulipány vystřídaly pivoňky a to by bylo, abych si je nedala do nějaké vázy a měla je tak pár dní i doma.

Zatím mi kvete červená, chystá se růžová, jeden keřík asi letos nebude mít květ žádný:-(.

Červenou jsem si dala do ložnice. Tam mě teď budí v noci opadávající lístky, on jich má jeden květ požehnaně:-).

Tady ještě za čerstva:

…hledej přiskříplou ponožku:-)))…

První maturitní týden za mnou, náročné to bylo časově a logisticky, ohlídat všechny časy, termíny, stálé hodiny, suplované hodiny, ale vše jsme zvládli, tak snad tomu tak bude i týden druhý.

Pěknou neděli všem.

4 Comments

 1. Marcelko, ta úvodní fotka je nádherná. Naše pivoňka na chalupě určtě ještě nekvete. A trochu se obojím, jestli ji mezi plevelem najdu. Nějak se nám to sešlo,že jsme na chalupě už tři týdny nebyli (resp. byl tam jen manžel posekat trávu a ten záhrádku fakt nepleje :D) a kdoví, jestli pojedeme příští týden.
  Měj se fajn

  • M.

   Dekuji moc, Stano, ano, dest je potreba a je fajn, ale plevelu bohuzel take prospiva, i kdyz tomu se dari i za sucha…jako naschval:-). Pekny vecer, M.

 2. Helena Davidová

  Marcelko, tak si teď užívám pivoňkové období. Dokonce ho mám i s těmi maturitami spojený. Před lety jsem zdobila maturitní třídy skleněnými nádobami s plovoucími květy…
  Tak hodně sil do dalšího týdne. Helena

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )