Oranžová…

…hlohyně nám teď zdobí interiér.

Kousek od domu máme nádherný keř hlohyně. Ta je celá obsypaná úžasnými oranžovými kuličkami, úplné vodopády. Vzala jsem si tři větvičky domů.

Ostříhané spodní části jsem položila do misky, doprostřed svícen na čajovou svíčku a dekorace byla hotová. Větve jsem dala do vázy a na komodu. Hlohyně ten kout rozzářila, až jsem se vynadívat nemohla:-). Tak málo někdy stačí.

Vůbec netuším, jak dlouho v interiéru vydrží, ale radost mi udělala velikou. Poslední závan podzimu, příští týden už budu naplno ladit vánočně.

Dnes ještě můžete komentovat v příspěvku pod knížkou Krásné Vánoce, o víkendu losuju. A taky si snad konečně dojedeme pro nové židle, doufám, že nebudeme zklamaní, měla jsem zpětně jisté pochybnosti, ale teď si je už v reálu neumím vybavit…po tolika týdnech čekání…

O víkendu bych ráda zahradu zbavila alespoň části listí, co síly dovolí, umyla okna, terasu jsem už uklidila, ale jen když to půjde. Co máte v plánu vy?

Hezké dny.

4 Comments

 1. Helena Davidová

  Marcelko, chápu! Hlohyně je úchvatná, pokoušeli jsem se jí mít ve velkých nádobách před domem, vždycky zmrzla… Pak mi zahradník řekl, že v nádobách neee!
  Moc ti přeji, aby se židle i tvé plány vyvedly – mám podobné, tady bez těch židlí :o)
  Pa, Helena

 2. Marcelko, hlohyně se mi taky líbí, jen mi doma vždycky strašně brzo začaly padat kuličky z větviček. U vás jí to moc sluší, možná to s ní ještě zkusím :).
  Na zítra plánujeme krátký výlet a velký nákup, v neděli výlet za Zitou, což je kůň synovy přítelkyně – prý nás chce seznámit :D.
  Držím palce, ať josu židle podle tvých představ

  • M.

   Krasne plany jste meli na vikend. Nez odepisu, uz je ksoro pryc… Hlohyni tu mám par dni, zatim ani jedna kulicka neupadla, mozna malinko sesycha, ale krasna stale. Dala bych ji proto u vas dalsi sanci:-), pokud te laka. M.

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )