Ohlédnutí za Štědrým dnem

Opět se pomalu vracíme k normálu. Sice mám ještě tento týden volno, ale návštěvy jsou za námi, včera jsme po dlouhé době konečně zvládli výlet na Kokořínsko. To mi moc chybělo…příroda, procházka, lesy…. Těším se, že brzy zase vyrazíme.

Ale teď zpět ke Štědrému dni. Letos jsme ho trávili sami, na rozdíl od loňského roku, kdy tu byla rodina sestry. Vánoce celkově proběhly v klidu, Barunka zatím zcela neodhalila, jak to s tím Ježíškem je, i když se už několikrát ptala, snažila jsem se z toho “vybruslit”. Dárky se podařilo pod stromek dát tajně, večeře nám chutnala, i pouštět lodičky a prskavky jsme stihli, rozkrojené jablko nám opět ukázalo nádhernou hvězdu, ani penízky pod prostíráním nechyběly, to jsou naše tradice a samozřejmě potěšení pod stromečkem bylo pro všechny příjemné:-).

Fotky mám hlavně z nazdobeného stolu. To je vždy momentální nápad, jak ho vyzdobit. Samozřejmě si předem zajistím nějaký materiál, tentokrát hlavně eukalyptus a větve modřínu z mamčiných pravidelných procházek se psem lesem, takže i kus mého rodného kraje jsem tu na Vánoce měla:-), a zelená váza, kterou jsem také pořídila s předstihem. No a pak už jsem to nějak poskládala na stůl s nádobím, světýlky a svícínky, které jsem již měla. Poprvé u našeho kulatého stolu na Štědrý den takto:

…ještě jsem zapomněla na tuto větvičku s kamínky, tu jsem rozstříhala na menší a použila ve váze i volně na stole…

A tady ještě jedno malé DIY, jak si vyrobit kroužek na ubrousek, i když já měla mix kupovaných i vyrobených:

…toto k výrobě potřebujete, z role od kuchyňských utěrek vystřihnete proužek požadované šířky, potřete lepidlem a pokryjete zlatým papírkem, hotovo…
…tento je kupovaný…
…lodičky…

…vypadá to, že manžel i nadále bude jezdit dál za prací:-), jedna lodička je trochu odloučená…

…tady záběr na dárky Honzíkovy a níže Barčiny, prostě takový ten vánoční “bordýlek”:-)…

Věřím, že i vy jste si mohli užít poklidné dny s těmi nejbližšími a že to bylo fajn.

No a já si dnes ve slevách nakoupila už další stuhy, sáčky na adventní kalendář a jmenovky na další rok:-DDDD. Jo, takový já jsem blázen. Byly moc pěkné , navíc je teď pořídíte za podstatně výhodnější cenu. Jela jsem sice jen pro kosmetiku, která mi došla, ale když už jsem tam byla… Rozumíme si, že:-). Teď už jen nezapomenout, že mám nakoupeno:-).

Pěkný podvečer.

4 Comments

 1. Marcelko, ty to prostě umíš – měli jste krásný stůl..
  Jo a na ty stuhy na příští rok bych zapomněla zcela určitě. Vyzkoušeno na vánočních světýlkách – já loni jedny koupila po svátích ve výprodeji v Lidlu, protože na letitá už to prostě během loňských Vánoc vzdala. A letos jsem pořídila nová, protože mi v hlavě zůstalo jen to, že stará jsem vyhodila :D.
  Užívej si volna (trochu závidím – já pracuju)

  • M.

   Uplen rozumim, Stano, znam se, takze se pravem obavam take:-), ale dala jsem to na misto, kam, predpokladam, pred svatky a mozn ai behem roku urcite kouknu, tak snad. Jinak doufam, ze prni pracovni dny po svatcich nebyly tak narocnde, dekuji a preji hezky rok 2022 ve zdravi. M.

 2. Helena Davidová

  Marcelko, jiný než krásný stůl by si asi neuměla. Půvabné, elegantní, neokoukané!
  Určitě jste měli pohodu, je to vidět z fotek.
  A ty mašličky chápu, taky jsem nějaké ve slevě nakoupila :o)
  Užij si volno, pa Helena

  • M.

   Helenko, oooo, moc dekuji, zatim me to bavi, tak snad je to i znat:-). Krasny rok 2022. M.

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )