Odlehčeně…

Před Vánocemi si pokaždé říkám, že se mi nebude chtít vánoční výzdobu uklízet, že bych ji tak ráda napořád. Pokaždé po Novém roce ale na mě přijde nálada, že chci interiéru odlehčit a vše uklidit. Dostaví se obvykle v mžiku a to pak jdu a uklízím a měním a přesouvám.

I letos to tak dopadlo. Možná k tomu přispěl fakt, že celé Vánoce byly bez sněhu, že se o víkendu vrátily vyšší teploty a sluníčko vykouklo, nevím, ale až na stromek jsem vše poklidila. Stromek uklidím o víkendu.

A takto jsem změnila kout v jídelně, skoro až minimalisticky:-).

Návrat do práce a školy proběhl vcelku bez problémů. I když si moc užívám ten pocit, že nemusím, mám volno, žádné termíny, uvítala jsem jistý řád, hlavně ve stravě, ke kterému jsem se s příchodem do práce vrátila.

Mějte se báječně.

8 Comments

 1. My jsme naopak na Tři krále odstrojili stromek, ale ještě jsem nechala jehličnaté větve s korálkovými ozdobami ve dvou vázách. Zatím nepadají, vypadají pořád docela dobře a já nějak nemám energii vymyslet něco nového (a na víkend jedeme stejně pryč). Navíc chodím z práce pozdě domů…
  Hezký večer

  • M.

   Mne se prave do toho stromku moc nechtělo:-), ostatní bylo snazsi. A ano, jehlici je hodne dekorativni a není ho třeba menit:). M.

 2. Marcelko, tvé pocty chápu, taky tento týden likviduje dekorace a přemísťuji, jen bohužel po chvilkách, tak to zatím spíš vypadá jako binec. Mám jen dílčí úspěchy :o)
  Tvé přesuny dopadly naprosto skvěle, jako vždy!
  Měj hezký den, Helena

 3. Marcelko, také se chystám na úklid vánočních dekorací i stromku, ale až tento víkend. Mám to podobně, letos mi hodně chyběl sníh, nenapadl ani po Novém roce a tak se těším, až udělám doma změnu,… blíž k jaru. A těším se, až si začnu kupovat kytice tulipánů….
  Tobě se úklid a nová výzdoba moc povedla.
  Měj fajn dny. D.

  • M.

   Dekuji, Daso, i ja se tesim na jarni kyticky a prave dnes jsem se držela, abych nekoupila první tulipány a narcisy:-). M.

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )