Novinky v ložnici

Nečekejte zázraky, nepořizovala jsem nic nového, respektive nekupovala.

Už dřív jsem psala, že jsem před několika týdny objevila pokladny ve sběrném dvoru. Tedy měla jsem pocit, že jsem zde o tom psala. Jedním byl velký hrnec, o něm jsem se zmínila na IG. Zdá se, že jsem ho sem asi nedávala, nějak se mi jeho fotky na blogu nedaří dohledat.

Druhý z nich byl tenhle uhlák. Použila jsem ho venku na vánoční dekorace, teď jsem ho přesunula do ložnice. O víkendu jsme si dali po dlouhé době delší procházku kolem Jizery. Nejen že jsem nasbírala nějaký přírodní materiál a našla i kočičky /konečně!!! vloni se mi nezadařilo/, ale také jsem si uvědomila, že chodím strašně málo delší trasy, a tak jsem poté byla dost vyřízená:-/. Musíme s tím něco udělat.

A taky mi v ložnici nově kvetou orchideje. Máme trojúhelníková okna, kde vždy po odhrnutí závěsů zůstává jedna třetina parapetu zakrytá. Jaké překvapení na mě vykouklo, když jsem teď při focení potřebovala víc světla, a tak objevila tuhle krasavici. Vůbec je teď období, kdy mi všechny orchideje kvetou nebo se k tomu chystají. Fakt jsem ji měsíce nezalévala a takhle se mi odvděčila!

Mějte se fajn.

10 Comments

 1. Orchidej ti kvete krásně. Ten uhlák vypadá jako fungl nový a ne ze sběrného dvora :-). Ovšem taková dekorace v ložnici (byť je pkěná) by mne zničila – mám alergii na pyly (a fakt, že už se někde obejvily jehnědy a kočičky mne dost rozesmutnil a jdu pohledat Zyrtec). A co jsi vlastně podnikal s hrncem, o kterém se zmiňuješ?
  Hezký večer

  • M.

   Jo, Stano, když jsem sla pak kolem do satny, tak jsem si rikala, ze nekteri to kvůli pylum urcite nesnesou. A ano, u nas jehnědy v plnem proudu. Velky hrnec slouží taky jako deko. Mela jsem tam na Vanoce naletovy stromek, ted vyckavam na jaro. Urcite nekdy ukazu. Hezky vecer. M.

 2. Marcelko, uhlák vypadá jako nový a jako dekorace je úžasný. Obdivuji orchidejku bez vody a jak krásně kvete, tomu bych ani nevěřila. Ale je fakt, že já mám tři bílé už léta, sice zalévám, ale nehnojím ani nepřesazuji a také stále kvetou. :o)
  Měj krásné dny. D.

  • M.

   Orchidej obdivuji za statecnost taky:-), mam pocit, ze jsou vcelku nenarocne. Dekuji a pene dny, Daso. M.

 3. Helena

  Tyhle nálezy :o) Jednou se sejdeme všechny na nějakém sběrném dvoře :o) Moc hezké, je jak nový a orchidea má nádhernou barvu.
  A co se chůze týče – pořiď si psa :o)
  Měj hezký večer, Marcelko! Helena

  • M.

   Ano, pes by tutove zabral:-). To byl muj první ulovek s tim hrncem. Obvykle tam nic zajímavého není, alespoň u nas:-). M.

 4. Ahoj Marci, zdravím tě po delší době! Máš to mooc krásné a už mi tvoje fotky chyběly! Radost pro oko i duši. A ke květině – nedávno jsem takto přišla, že mi kvete vánoční kaktus (kvetl do žaluzií, šel za světlem:-) Pa L.

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )