Naše výpravy

Zdravím vás po krátké odmlce.

Přiznávám, flákám to tu, nějak nestíhám nebo dávám přednost bytí venku či jinde před počítačem a psaním blogu, i když je o čem psát a i když bych si sem chtěla nějaké věci zpětně zaznamenat, tak snad se polepším. Počasí posledních dnů se mi moc líbí, tak si užíváme venku a také je tam teď spousta práce, však víte, jako vždy na jaře.

Bydlíme na vesnici a to znamená, že v podstatě kamkoliv vyrážíme, jedeme autem, ve vesnici není téměř nic. Tak jsem našla záminku, abychom chodili – do obchodu. Poslední víkendy chodíme v sobotu dopoledne na nákup. Při naší první výpravě jsem si vzala foťák, protože, jak sami za chvíli uvidíte, je co fotit. Jde o moji oblíbenou cestu, která se mění v každém ročním období, na jaře dokonce téměř každý týden. V době naší cesty kvetly dymnivky, úplná pole, týden poté už spíš pampelišky.

 

 

 

 

 

 

 

Strom na fotce níže byl o týden později už úplně zelený, ohromný skok.

Děti chodí rády, protože si v obchodě vyberou něco podle svého gusta.

Já je obvykle na nákupy neberu, jde-li to, takže je to pro ně vlastně zážitek. Povídáme, Barča loví ty nejlepší kytičky, koukáme, jak se příroda po týdnu změnila, nikam nespěcháme, užíváme si to.

A na další fotce velmi vzácné chvíle – bez hádání, spolu, dokonce za ruku…

A nosíme domů i suvenýry v podobě kytek, vázičky mám teď neustále plné. A taky jsme si některé vylisovali, protože se o tom Honzík bavil ve škole, tak máme pár kytiček do herbáře, jen tedy ne nafocených.

Mějte hezké dny.

22 Comments

 1. Kamila

  Marci, ta vaše cesta do obchodu vypadá kouzelně, jako v pohádce. 🙂
  Taky letos žasnu, jak se příroda denně mění. Je to úžasné.

 2. Helena

  Vaše výpravy se i moc líbí! Nádherné fotky!
  Marcelko, užívejte si tu krásu!
  Hezký večer, Helena

 3. Anonymous

  Nádherné fotky, krásná příroda a úžasná “tradice” sobotních rán. Na to můžete pak s láskou vzpomínat, až budou děti velké. Užívejte naplno společné chvilky….
  Pa, Klárka.

 4. Tyhle opakující se události mám taky moc ráda. A ty “výjimečné” dobroty máme dost podobné 😉 Hezké dny Marci, D.

 5. Martina Puchingerová

  Marcelko, krásný zvyk. Děti přírodu milují. Jak málo jim stačí ke štěstí. Ovšem je to třeba v nich pěstovat a to se Vám daří. Cestička je kouzelná, taky bych tam ráda chodila a klidně i každý den. Naše Baru by společně trhaly kytičky a bůhvíco ještě. Krásné dny.

 6. Anonymous

  Marcel, máte krásnou, klikatou cestičku do obchodu, lemovanou nádhernými květy.Tak to bych snad i já do toho obchůdku chodila ráda pěšky. Teď nakupuji cestou z práce.
  Krásné fotky.
  Přeji fajn dny. D.

 7. Moc hezká cesta, pěkně se klikatí mezi stromy (mám ráda stromy porostlé břečťanem, vypadjí tak tajemně…)
  Příroda letos poposkakuje opravdu mílovými kroky – díky (až skoro moc) teplému počasí. Já to vidím ve Valdštejnské zahradě – když jsem tudy šla letos poprvé, tak stěny sestříéhané z parkových buků vypadaly jako rybí kostřičky, narciskám nesměle vykukovaly první květy a po třech týdnech jsou odkvetlé nejen narcisky, ale i magnolie a výsadba ze stříhaných buků se zelená jako o život.
  Hezký večer

 8. Lucie

  Marci, to je krásná cestička, jako z pohádky. Příroda letos skáče tak rychle kupředu, že se jen divím, co už všechno odkvetlo… Tak užívejte;-)

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )