Náš vánoční stromek

Cesta k našemu stromku letos nebyla tak přímočará, jak jsem předpokládala. Věděli jsme, že chceme stromek vysoký do stropu a hodně jsme přemýšleli o variantě nechat si ho uříznout jako čerstvý u hajného v lese- tedy na plantáži, abych byla přesná – pár kilometrů od nás, který ale prodává stromky až těsně před svátky. Tak jsme vyčkávali.

Pak mi sousedka pověděla o nádherných stromcích v jednom zahradnictví, až jsem nevydržela a jela se kouknout tam. Jenže neměli dost vysoké. Zbývalo pár dní do Vánoc, vyrazili jsme tedy k hajnému, ale jako naschvál měl zavřeno. Zkusili jsme tedy jiný komerční obchod, ale ani tam už vysoké stromky neměli. Věděli jsme, že hajný bude ještě prodávat, proto jsme se vydali k němu znovu o dva dny déle, přestože nám kamarádka povídala, že její známá si u něj nemohla vybrat, že neměl stromky moc pěkné. Ale tentokrát to vyšlo a my si u něj v sobotu odpoledne koupili ten náš letošní smrk až do stropu:-). Nelenila jsem a hned ho ozdobila.

Asi vás nepřekvapí, že je stále převážně bílý, co se ozdob týče. Dokoupila jsem jen pár nových kousků: bílé domečky, skleněné koule od firmy Glassor, které vznikly ve spolupráci s Bella Rose, hvězdičkovou girlandu a v restauraci Kovárna, kde jsme byli s přáteli, bylo možné zakoupit ozdoby belgické a italské a i tam jsem jednu pořídila.

Tak užívejte krásné svátky ve zdraví a s těmi nejbližšími.

10 Comments

 1. Krásný stromeček Marci a taky hezký příběh pořízení :-)) To muselo být napjaté jaký nakonec budete mít 😉 Hezký večer D.

 2. Marcelko, Krásně a útulně máte navozenou vaši vánoční atmosféru doma. Moc hezká je ozdoba jakoby “zámecký lustr”
  Marci, hezké vánoce, Ivana

  • M.

   Ivanko, moc a moc dekuji a take vam vsem doma preju krasne svatky v pohode a ve zdravi. M.

 3. Marcelko, máte krásný stromeček i nádherné ozdoby. A moc útulné bydlení, radost pohledět.
  Přeji Ti i celé Tvé rodině krásné svátky vánoční, plné radosti, lásky,zdraví a štěstí. D

 4. Marcelko, máte stromeček krásný. My řešili opačný problém – sháněli jsme stromeček malý, ale hezký. Na podzim jsme trochu pozměnili obývák a část místa, kde strome vždycky stával zabrala skříňka. Tak to bylo napínavé, jestli najdeme takový, co se na to zbývající místo vejde. Našli jsme :).
  Přeju tobě i tvým blízkým krásné a pohodové svátky.

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )