Mám volno

Včera jsem nemusela do práce, mám tento týden volno. Pustila jsem se do uklízení “vnitřků”. Tím myslím skříně, komody apod. Takový ten úklid, který dělám jednou za čas a nemám ho vůbec ráda. Nejdříve vznikne děsný chaos, když vše vytahám ven, poté se ale dostaví dobrý pocit z vykonané práce, i z toho, že vím, že jsem nepotřebné poslala dál a je uklizeno i uvnitř.

Stihla jsem procházku, ze které jsem si donesla modřence a čerstvou trávu, o které se domnívám, že je pažitka – podle vůně. Myslím, že jim to spolu docela sluší.

S Honzíkem jsme úspěšně zvládli náhradní termín zápisu do školy. Měl odklad, udělal obrovský skok ve svých dovednostech. Snad mu to ve škole půjde a bude ho bavit co nejdéle. První třída je zejména o učitelce, která se zdála fajn. Ale já ty první dojmy neumím, tak se soudy ještě počkám:-).

 

 

 

 

 

 

Večer jsem odpočívala u skleničky vína a svíček. Vyrazila jsem asi po měsíci na cvičení. Huráááá!!! V tomto počasí tak nějak instinktivně zapaluji svíčky, které jsem s příchodem jara více omezila.

 

Užijte si dnešní den. Já jdu na potravinovou skříň a její obsah, snad se dnes dostanu i k nějakému tvoření.

17 Comments

 1. Marci, tak ať ti to jde od ruky. Já jsem v neděli udělala něco podobného v jedné skříni a je mi tak báječně – vymeteno, uklizeno, posláno dál … a svíčky a deka jsou od včerejška zase mí kamarádi. Hezké odpoledne D.

 2. Marci, ty modřence v bíločerném hrníčku či vázičce jsou famózní. Krásné dny i v tomto nečase 🙂 ti přeji. Ivana

 3. Anonymous

  Ty se máš, že máš volno. Já bych potřebovala volno nejméně půl roku.
  Tak ať ti jde úklid od ruky, ahoj M.

 4. Souhlasím, modřence úplně projasní dům. Jinak svíčky jsou jedna z mých (mnoha) závislostí, budu muset vymyslet nějakou zpětnou recyklaci vosku, protože ho ročně propálím jako malý cirkus.
  Fotky jako vždy moc hezké. 🙂

 5. Ty světýlka na fotkách vypadají báječně. Krásná komoda i další doplňky, jako skleněná váza s větvičkami i hrneček plný modřence a pažitky :O)
  Přeji krásný večer.

 6. Marci, podobný úklid mě taky čeká, chci si nechat vyrobit pár nových skříněk do kuchyně, tak to vezmu z gruntu 🙂 K.

  • M.

   Kajo, chápu, to se dela hned lip, když vim, ze budou nove skrinky. Budu se tesit na výsledek. M.

 7. Modřencům to opravdu sluší.
  Důkladný úklid vnitřků bych potřebovala udělat taky. Ale nějak se nemůžu dostat k tomu, abych to vzala z gruntu. Navíc nerada vyhazuju věci, které mohou ještě sloužit, takže chvíli trvá než některé věci “udám” dál (jednoduché je to jen s oblečením – tam to jistí charitativní kontejner u nás u kostela).

  • M.

   Ja nemit volno, tak to tu zustane při starem, na to to chce klid a chut:-). A dekuji, Stano. S vazami neporadim:-), proste obe:-). Hezky vecer. M.

 8. A i obě vázy – kulatá i tak skleněná s větvemi vypadají moc hezky. Nemůžu se rozhodnout, která se mi líbí víc

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )