Legoland

V pátek odpoledne jsem vyrazili směr Německo, abychom o víkendu navštívili Legoland.

Dojmů, postřehů, zážitků, fotek, nachozených kroků a všeho bylo dost.

Jak to stručně shrnout?

 • ohromná plocha plná atrakcí, ale i lidí
 • vyřádí se mladší děti, ale hlavně ty starší, mnoho atrakcí má výškový limit 90 cm, popř. 120 cm, a Němci to důsledně dodržují!!!
 • najdete tu horské dráhy, dráhy, kde sedíte na sedačce a střílíte po nepříteli nebo na různé cíle, 3D atrakce, kino, místa, kde se zmáčíte, nebo si jen pohrajete, projedete na koni, autíčkem, miniaturní budovy, městečka vypracovaná do detailu, postavičky a další věci precizně sestavené z LEGO kostiček a mnoho dalšího, jen počítejte s čekáním a frontami
 • zázemí – parkování, WC, přebalovací pulty s vlhčenými ubrousky, “kouřící” místa, široký výběr stánků s občerstvením, restaurací všeho druhu, laviček, možností nakoupit si LEGO produkty atd. – je na vysoké úrovni, včetně milého personálu, to Němci prostě umí

 

Prostě je to místo, kde si to užijí zejména děti, ale i dospělí. Nicméně jsou i věci, které nejsou až tak příjemné, ale se kterými musíte počítat.

Mně nejvíce vadily fronty. Byly atrakce, kde se čekalo 10 minut, ale i takové, kde jste čekali minut 75. My tedy ne! :o)

Davy lidí, i s tím člověk počítá, ale nemám to ráda. Navíc jste stále ve střehu, protože máte na starosti děti a těch lákadel, které jsou všude kolem a děti zaujmou tak, že v mžiku  sejdou ze své původní trajektorie, aby se třeba přitulily k pejskovi z LEGO kostek, aniž by vám to předem řekly, je tam prostě strašně moc. Samozřejmě že na informacích si vyzvednete pásky, kam napíšete jméno a kontakt na sebe v případě ztráty dítěte, ale tomu chce člověk předejít.

A co mi také hodně vadilo je fakt, že vnímáte na každém kroku, že jde jen a jen o byznys. Nedělám si iluze, že zábavné parky jsou stavěny za jiným účelem, to vůbec ne,  ale…

Máme porovnání s Playmobil parkem, o kterém jsem psala zde: 1, 2, 3 . Jak už to tak bývá, na konci dne musíte projít ven obchodem, kde asi každé dítě žadoní o nějakou tu krabici domů, to je na obou místech, ale v Legolandu  je podobných míst hned několik. Často vycházíte z atrakce a jedině přes obchod. Nebo další příklad: jedete na lodi, kde na sebe vzájemně stříkáte vodu a pak máte možnost se osušit horkým vzduchem, ale za 2 Eura. Za 4E si můžete před jízdou na lodi vodním kanálem, kde se zmáčíte určitě, odzkoušeno :o), koupit obyčejnou pláštěnku. Frontám se vyhnete, koupíte-li si speciální pas za 70 E na osobu!

Beru jako samozřejmé, že za jídlo na podobných místech utratíte více než běžně, ale třeba v Playmobil parku mi to až tak přehnané nepřišlo. Musím ale uznat, že Legoland má v porovnání s Playmobil parkem úplně jiné atrakce, pravděpodobně více finančně nákladné, že jde o sezónní aktivitu na obou místech, tudíž si musí v kratším časovém úseku na sebe vydělat.

Určitě se vyplatí jít tam na dva dny. Čas tam doslova letí  a tím, že si hodně postojíte ve frontách, ale i množstvím nabízených činností, se vše v jeden den stihnout nedá. Ani za dva.

Kontrole zavazadel se nevyhnete:

Svět miniaturních staveb do detailu propracované včetně okolí- samé kostičky:

 

 

 

 

 

 

 

Sem jsme se neodvážili:

Fabrika, kde dětem představí výrobu Lego kostiček:

 

Pro ty menší děti:

 

 

 

 

 

Tady se mi líbilo moc, jak je to udělané – svět pirátů:

 

 

 

 

 

 

 

Vyhlídková věž:

A zase samé kostičky:

 

 

 

Nechci, aby tento článek vyzněl jako kritika Legolandu, vůbec ne, jen je třeba počítat i s některými negativy, které k místům tohoto typu patří. Když se tam ale jednou za život vydáte, nebudete litovat. My jsme se zase po mnoha letech vrátili do dob minulých, kdy jsme jezdili na horské dráze, stříleli na předem daný cíl a užívali si to jako malé děti :o). A o to šlo hlavně.

Mějte se báječně.

12 Comments

 1. Když byl syn ve věku, kdy by ho to bavilo, tak jsme se tam nedostali, takže tuhle atrakci si už neužiju :-). Mě dokonale odrazuje to množství lidí … Ale pro děti je to určitě zážitek.

  • M.

   Ano, to je nevyhoda těchto akci, ale když si to clovek nastavi do hlavy, pocita s tim, da se to, ale narocne to tedy je:-). M.

 2. Nie som veľkým fanúšikom plastových hračiek, ale lego beriem na milosť hlavne kvôli tomu, že v deťoch rozvíja kreativitu a technické myslenie. Pre deti to bol určite exkluzívny výlet.

  • M.

   Rozumim, Moni, myslím, ze prave LEGO skutecne rozvoj dítěte podporuje a deti samozrejme nadsene:-). Pekny dne. M.

 3. Marci, z jedné strany paráda, z druhé mazec :-)) Ale asi se to dá zvládnout, když se nastavíš. Krásný den D.

 4. Ilona

  Marcelo,
  zrovna nedávno v Legolandu byla i kolegyně s rodinou a říkala něco podobného !
  Oni tam tedy spali 3 noci ve stanovém městečku hned vedle a stihli si projít vše, nakonec byli nadšení nejen děti, ale i rodiče se vyřádily 😉
  Myslím, že můj syn , nadšenec Lega, by tam byl jak Alenka v říši divů! Také mě vadí komerce, ale když se na to předem připravíš rodinu i děti, tak se jednou za život dá! Ještě zvažuji, že tam pošlu jen tatínky s dětma a my holky si to užijeme zase jinak 😉

  • M.

   To je prave to, deti Lego miluji. A za me doporucuji co nejvíce dospelych na ohlidani deti, je to skutecne narocne, zalezi, jak jsou deti stare a kolik jich je. Jedno potřebuje na WC, druhé uz stoji frontu na atrakci, je třeba se rozdělit, podle me ideal co dite, to rodic:-), ale kazde je samozrejme jiné. Kdyz se toho tatove ujmou, super! 🙂 Pekny den, Ilco. M.

 5. Martina Puchingerová

  Marcelko zdravím. Vypadá to krásně. Také by mi to lákalo, nicméně fronty mi také nejsou zrovna příjemné, ostatně jako každému. Už vidím, jak neustále Barču okřikuji, aby se mi držela a ona zrovna v nestřeženém okamžiku, odběhne. Zbláznila bych se v tom davu. Jinak výlet musel být krásný, to určitě ano. Byznys je dnes všude. My jezdíme do Bayern Parku, je to také zábavní park a je nám tam moc hezky. Krásně stravený víkend jste měli, jen co je pravda. Hlavně, že jste se všichni vrátili a ve zdraví si to užili. Paaa

  • M.

   Marti, sama pravda, je to narocne, ale i zazitek zaroven. Clovek to pro deti udela rad, nicmene uz bych tam nemusela:-). Bayern Park vůbec neznam, kouknu. Hezky den. M.

 6. Helena

  Napsala si to správně, Marcelko, pro děti to je ráj, kochají se i dospělí, ale prostě něco stojí!
  Naše děti na Legu vyrostly a neměnila bych, rodinnému výletu do parku jsme už odrostli, ale třeba Adam, ten si tam výlet jednou nepochybně udělá :o)
  Tvé děti budou mít nepochybně krásné vzpomínky!
  Měj hezký den, Helena

  • M.

   Dekuji, Helenko, Lego deti rozviji, bavi, urcite je to hezky darek. Treba se tam nekdy vyda s vnoucaty i babicka:-). M.

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )