Květinové DIY

Instagram mi nedávno připomněl tvoření, které jsem dělala vloni, tak jsem se rozhodla si to zopakovat:-).

Je to snadné, rychlé a za mě i pěkně dekorativní.

Potřebujete mísu (nebo jakoukoliv vhodnou nádobu), aranžovací hmotu, kterou dáte nasáknout vodou, pak už jen oběhnete zahradu (případně louky nebo květinářství) a zkombinujete vše, co se vám líbí a hodí. Myslím, že každá kombinace květin bude vypadat dobře, já osobně preferuji kombinovat pár výraznějších květů s drobnějšími, které hezky zaplní mezery – třeba nevěstin závoj nebo kontryhel. I když je kontryhel už spíše “na odchodu”, pořád svoji zdobou funkci plní výborně.

Z fotek je hezky vidět, co vše nám v tuto chvíli na zahradě kvete.

Prázdniny jsou zatím pohodové, ten pocit “nemuset” to či ono je neskutečně osvobozující.

Dnes je to přesně rok, co se narodila naše koťátka – Miky a Minnie. Miky se doposud nevrátil, obávám se, že se tak ani nestane. Možná je to náhoda, možná ne, ale kolegyni “otěhotněla” kočička právě v době, kdy se nám kocourek ztratil. Dnes ráno mi poslala foto s pěti nádhernými koťátky, mourovatými, jako byl náš Mikoň, narozenými na den přesně o rok déle. Co víc k tomu dodat, až přijde správný čas, jedno bude naše:-). Tak snad to všechno klapne.

Hezký den.

4 Comments

 1. Helena

  Marcelko, tvá květinová mísa je kouzelná! Kochám se, je to nádhera!
  Přeji krásné dny a žádné starosti. Helena

 2. Marcelko, květinová dekorace je krásná. Jen jsi mezi tím, co člověk potřebuje, zapomněla šikovné ruce :). A díky tobě jsem si uvedomila, že vlastně teď na chalupě nemáme ve váze nic. Půjdu zítra ostříhat nevěstin závoj. Asi zůstane ve váze sám, protože k němu nic vhodného na zahradě si nenajdu (máme toho letos pramálo).

  • M.

   Stano, tohle opravdu není věda:-), ale nevěstin závoj je hezký i sám o sobě, to zase jo. Pěkný den a děkuji. M.

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )