Krásné velikonoční pondělí

Je těsně po poledni, hodování je za námi. Není to pro mě ten nej den v roce, spíš to toleruji kvůli dětem, ale zároveň oceňuji statečnost chlapů, kteří čelí větší dávce alkoholu než obvykle, tedy předpokládám:-).

Vždy řeším, kolik mám obarvit vajíček a většinou to neuhodnu. Vloni tolik koledníků nebylo, letos tedy hodně. Všechny vajíčka zmizela i většina dobrot.

Letos jsem barvila přírodně, ale po neúspěchu s řepou jsem zůstala u cibule.

A ještě vám chci ukázat zajímavé tulipány. Tedy pro mě určitě, ještě jsem takové neviděla. Na jednom stonku jsou hned tři květy.

A teď už dorazila rodina na oběd, tak se loučím a vy si užijte zbytek volna.

18 Comments

 1. Tak tříhlavé tulipány jsem ještě neviděla. Vajíčka máš pěkná a hezky naaranžovaná. My to měli na jedné misce dohromady se sladkostmi, tak tolik nevynikla. Barvila jsem taky v cibuli – zkoušela jsem lístečkovou batiku, ale moc mi to nevyšlo, protože jsem nesehnala bílá vejce a na těch hnědých ten kontrast prostě není tak patrný. Ani vlastně nevím, jestli jsem je vyfotila – barvila jsem večer a to už na focení nebylo světlo a dneska jsme z chalupy odjížděli ještě před obědem, takže jsme rychle balili…
  Měj se pěkně

  • M.

   Dekuji moc, Stano. Listecky dělávala mamka, ja zatím ne. Nekdy urcite zksuim taky. Preju hezky zbytek volna. M.

 2. Helena

  Marcelko, ty tulipány jsou nádherné, taky jsme takové ještě neviděla.
  Vajíčka, to je každoroční problém. I když teď už ne, dcera neslaví Velikonoce doma a tak dovedu odhadnout, kolik koledníků přijde.
  Přeji hezké odpoledne, Helena

  • M.

   Dekuji, Helenko. Třeba take casem lepe odhadnu množství, ale meni se to, mam pocit, i s pocasim:-). Pekny den. M.

  • M.

   Saso, moc dekuji, ja se naopak rozplývám nad kazdou tvou fotkou, jsou proste dokonale!!! Krasny vecer. M.

 3. Marcel, tulipány jsou opravdu zajímavé a mají i hezkou barvičku. Vajíčka barvím také v cibuli, ale kolednící už k nám nechodí, takže zítra z nich bude vajíčková pomazánka. :o)
  Přeji krásný sváteční večer. D.

  • M.

   Dekuji, Daso. Ja sice všechny udala, ale deti zase donesly sva, takze recept na dobrou vajíčkovou pomazanku by se hodil:-). M.

 4. Anonymous

  Tulipány jsou opravdu krásné, ještě jsem takové neviděla. Vajíčka barvím také v cibuli. Letos jsem se pokusila poprvé je ozdobit voskem. Docela to jde, ale přeci jenom musí mít člověk vycvičenou jistotu ruky.
  Hezký den!
  Hanka (bavi-mne-to.blog.cz)

  • M.

   Dekuji, Hani, ja uplne malir nejsem:-), jak by to zdobeni v mem pripade asi dopadlo:-). Hezke dny. M.

 5. Mně se k barvení vajec v přírodním stylu osvědčila také jen ta cibule:-). Pro děti jsem je,,oblékla” do barevné košilky se slepičkama, aby to měly pestřejší. Ty to máš Marcelko opět krásné a tulipány jsou fakt zvláštní…:-).
  Hezký týden
  Jindra

  • M.

   Dekuji, Jindro. Ja vzdycky zkousim něco noveho, obdivuji ty barvy jinde, tak třeba priste budu mit lepsi výsledky. Hezke dny. M.

 6. Anonymous

  Já jsem letos také zkoušela barvit červenou řepou, ale nepovedlo se mi to. Barva mi nechytla, asi jsem vejce málo odmastila….Kupovanou barvu jsme doma neměla….tak přišel na řadu nápad: syrová bílá vajíčka jsem povařila cca 10 minut v červeném víně s trochou octa. Vejce měli doma i u koledníků velký úspěch. Příště budu barvit opět v červeném víně a v kurkumě. Tu mám odzkoušenou také, vajíčka jsou po ní pak nádherně sytě žlutá. Pro větší lesk vajíčka potírám špekem.

  Odkud máte ty krásné tulipány? Jsou ze zahrádky či jsou kupované ? Mají zvláštní, krásnou romantickou barvu.

  Moc Vás zdraví

  Jana

  • M.

   Jani, to vino je urcite skvely napad! Zkusim nezapomenout. Kurkumu jsem delala, tusim vloni, a taky to docela fungovalo.
   Tulipany jsou z nemeckeho Kauflandu:-). Pekne dny. M.

 7. Martina Puchingerová

  Marcelko zdravím po delší odmlce. Tulipány jsou krásné, takové neobyčejné, zajímavé. A vajíčka? Ještě krásnější, jste šikulka. Krásně tvoříte. Ted jsem přečetla asi 6 postů po sobě. Měla jsem ted měsíc studijní období, ale včera jsem zakončila atestaci uspěšně. S tou rodinou se učení nedá skloubit, je to hrůza! Přeji Vám moc krásné dny a sleduji na IG.

  • M.

   Marti, dekuji a gratuluji. Nedovedu si uz moc to studium v mem veku představit. At vse dobře dopadne!!! M.

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )