Kostomlaty – první jarní výlet

Vyloženě jarní počasí nás v neděli vylákalo ven do přírody. Jeli jsme na zříceninu hradu Kostomlaty. Zříceniny my rádi.

Kvůli Barunce zatím hledáme destinace, kde se dá parkovat relativně v blízkosti našeho cíle. Kostomlaty k nim patří. Zaparkovali jsme cca 700 m od hradu a zvládli jsme to i s Baru, i když celá cesta vede do kopce. Teď je ještě zčásti blátivá, ale vede hezkou přírodou – lesem.

DSC_0024

 

DSC_0031

 

DSC_0016

Na hrad se dostanete celoročně. Právě tam probíhaly nějaké stavební práce. Zřejmě se na hradě v sezóně konají různé akce a můžete se tam i občerstvit, což tedy zatím nelze. I tak bylo báječné posadit se na sluníčku a tankovat ho plnými doušky.

DSC_0062

 

DSC_0060

 

DSC_0090

 

DSC_0037

 

DSC_0067

Něco z historie hradu:

DSC_0072

 

Pozdní oběd jsme si dali v bývalém cukrovaru v Lovosicích. Prostředí moc pěkné, personál milý, ale jídlo nás trochu  zklamalo.  Na výletech se snažíme najít restauraci dle Maurerova seznamu, tato nepatřila do top 100 a bylo to znát. Ale možná jsme už trochu rozmlsaní:-). Nicméně na jídle za více jak 200 Kč, bychom si rádi pochutnali.

DSC_0101

 

DSC_0106

Hovězí vývar, jehněčí, telecí líčka:

DSC_0110

 

DSC_0116

 

DSC_0117

 

Byl to báječný den, to sluníčko zkrátka umí zázraky. Jen více takových dnů.

Mějte se.

podpis_V1

8 Comments

 1. To taky vypadá na parádní výlet. Jsem ráda, že už je jaro :-)) S jídlem potíž bývá i když na fotkách vypadá hezky 🙂 … Hezký jarní den

 2. Helena

  Krásné fotky, Marcelko! Taky máme moc rádi zříceniny…
  A jídlo, to je kapitola sama pro sebe, je dobře se takhle tady informovat…
  Přeji příjemné odpoledne, Helena

  • M.

   Helenko, on kazdy ma jine pozadavky na jidlo. Klido si dam hotovku za 80 bez remcani, ale kdyz si priplatim, rada bych odpovidajici kvalitu. To same jidlo jsem uz jedla mnohokrat, toto patrilo k horsim, no vylet nam to nepokazilo:-). M.

 3. Danka

  …aj vy ste mali krásny výlet … my to máme tiež tak že musíme prihliadať na výdrž nášho najmenšieho člena a tá teda nie je nič moc ale všetko staré, rozpadnuté a zrúcané nás určite zaujme 🙂 ps: páči sa mi zmena písma 🙂 papa D.

  • M.

   Dekuji, Dani. Ono to pismo nebylo v planu, cele jsem si to rozhodila fotkou a pak zu nenasla to puvodni. Zmena je zivot:-). M.

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )