Jogurtový ovocný koláč bez cukru

Jak jsem tu nedávno psala /kuk/, plánovala jsem zkusit i náš oblíbený koláč zcela bez cukru. Vyšlo to. Nebála jsem se ani tak, jak bude koláč vypadat, spíš zda ho bude jíst rodina. Jedla:-). To ovoce mu dodá chuť a cukr není vůbec třeba. Mám radost, že to jde i takto a že si pochutnám:-).

 

 

 

 

Krásný den.

8 Comments

 1. Bez cukru jsem žádný koláč ještě nepekla, jenom podstatně snižuji dávky a dávám třtinový. Hlavně, že ho jedla i rodina. Já mám obavy, že bych si ho pak snědla sama :-)) Marci, mějte hezkou sobotu D.

  • M.

   Dani, dobry postup, snizovanim davek cukru muzes dojit az na nulu, uvidíš:-). Ale ja nepeču bez cukru každý kolac, to ne, tady u toho to ale jde. Pekny dne. M.

 2. Mám podobné obavy jako Danka ;-). Já většinou i přislazuji ovoce, které dávám navhoru, jinak manžel “frflá”. A protože u nás je většina sladkého peční určena pro syna a pro manžela, tak to přizpůsobuji spíš jejich chutím.
  Tvůj koláč vypadá náramně (použité ovoce je mražená Lesní směs z Lidlu?)
  A opět nezbývá než obdivovat fotky
  Hezký víkend

  • M.

   Stano, dekuji, smes je asi opravdu Lidl:-). S tim cukrem je to o zvyku, i deti uz si zvykly, i manzel to dava:-).Pekny den. M.

 3. Ani já jsem koláč bez cukru nikdy nepekla, ale věřím, že ovoce ho dokáže dosladit., ale nevím, jak ten rybíz. :o) Koláč vypadá luxusně.
  Hezkou sobotu.

 4. Věra

  To je tak nádhernej koláč!!! Děkuji za recept, toho cukru všude kolem je tolik, že tohle musím zkusit, jaký bude a co na to dvouletý syn. Jen se zeptám, v tom receptu jste prostě jen vynechala cukr a jinak třeba víc mouky nebo tak, to asi ne? Děkuji moc.

  • M.

   Vero, vse podle receptu, jen vynecham ten cukr, nicim nenahrazuji:-). Tak preji, at chutna:-). Pekny den a dekuji. M.

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )