Jižní Čechy

Dovolenou jsme si rozdělili do dvou částí: rakouské Alpy a pobyt v jižních Čechách na chatě sestřiny rodiny. Tam jsme se se sestrou a její rodinou setkaly, naše děti se mají rády a myslím, že si to báječně užily.

Chata je kousek od Zlivy u rybníku Mydlák, hned u lesa – kus české krásné přírody:

pod korunami stromů

 

 

v tomhle křesle a s báječným výhledem

 

 

 

 

kuk k sousedom

a tohle roste hned za chatou, ne v lese, ale na samotném pozemku u chaty

 

Šly jsme si se sestrou zaběhat a podél cesty v lese jsme našly mnoho babek. Tam je nikdo nesbíral, roste tam hodně hřibů a těm dali lidé přednost.

 

I když jsme měli v plánu nějaké výlety podniknout, třeba ZOO v Hluboké n. V., nedošlo na ně. Byla vedra a my vyslyšeli přání dětí jít se koupat. Odpočinuli jsme si a pak už se i těšili domů:-).

A tohle je úplná tečka za dovolenou.

Doufám, že jste dnes všichni vykročili pravou, zejména tedy školáci a učitelé. Ty návraty po ptrázdninách nebývají snadné. Ať se vám všem daří.

Pěkný den.

 

12 Comments

 1. Marcelko, krásný závěr dovolené. Ve Zlivi bydlí moje dcera a na Mydlák se chodila koupat. :o) A je to přes 10 km od nás. :o) Věřím, že jste si pár dní na jihu užili i bez Zoo. Odpočinek na chatě, koupání a vycházky do lesa jsou super.
  Přeji příjemný začátek školního roku. D.

  • M.

   Daso, v krasnem miste zijete obe:-). Sestra tam jezdi roky, my tam byli letos prvne, verim, ze ne naposledy:-). Dekuji, pekny vecer. M.

 2. I taková dovolená, kdy se jen lenoší, chodí na procházky, koupe se v rybníku je třeba. Určitě jste si i tohle užili.

 3. Helena

  Z takového ráje by se mi taky nechtělo! Krása, Marcelko! A to křeslo…
  Ještě moc děkuji za všechny informace a postřehy z Rakouska, mám to raději od živých lidí než z průvodců…
  Příjemný večer přeji, Helena

 4. To je taky nádhera. Opravdu moc krásné. Z fotek je cítit léto a pohoda. Hlavně, že jste načerpali síly 🙂 krásný večer D.

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )