Jižní Čechy – Farma Mračov

Ještě než vás zahrnu vánočními dekoracemi, ráda bych si sem uložila vzpomínku na podzimní prázdniny. Trávili jsme je v jižních Čechách.

Počasí vyšlo náramně, stejně tak i destinace a ubytování. Farma Mračov je nový penzion na jihu Čech zařízený přesně podle mého gusta. Nachází se kousek od Blatné v naprosto klidném prostředí.

Jeden den jsme strávili ve Strakonicích. Na hradě je nádherná expozice všeho možného. Můžete se pokochat starými nálezy vykopávek, loutkami, motorkami, výtvarným uměním, exponáty z textilního průmyslu,ale najdete zde i pro Strakonice tak typické dudy. Prohlídka je interaktivní, zaujala i naše děti.
Prošli jsme se i naučnou stezkou kolem řeky Otavy.

V Blatné jsem si na zámku dali výbornou kávu v kavárně Oh my deer.

Další den jsme vyrazili na Rabí, nejrozlehlejší zříceninu v Čechách. Prohlídku jsme časově nestíhali, ale jen samotné porozhlédnutí po okolí bylo moc příjemné.

Chtěla jsem se projít i v blízkém okolí Mračova, protože se tam nachází mnoho rybníků. Náš cíl byl rybník Velká Kuš. Minuli jsme i rybník Malá Kuš a Nadýmač. Nikde nikdo, jen krásná příroda kolem. Velká Kuš byla před výlovem vypuštěná, to nám ale umožnilo pokochat se kameny, které bychom pod hladinou jinak těžko hledali.
Tento výlet jsem si náramně užila, potřebovala jsem vyvětrat hlavu, vypnout. 22. 10. 2022 nás navždy opustila naše babička, bylo jí 97 let. Odešla hodinu a půl poté, co jsme se s ní v nemocnici setkali a rozloučili, věděli jsme, že je to setkání poslední. Těžké chvíle pro nás všechny, ale odešla poklidně a mě uklidňovalo vědomí, že jsme se v její poslední den mohli setkat a snad i její odchod zpříjemnit.

Za kvalitu fotek se omlouvám, jsou mobilové a já je zmenšila až moc, pro představu snad postačí.

Příště už zase kousek našeho interiéru.

Hezký večer.

4 Comments

 1. Marcelko, upřímnou soustrast.
  Místo na dovolenou jste si vybrali moc hezky, musel to být moc pěkný prázdniny pobyt i výlety a určitě tě to trochu nabilo. A fotky jsou krásné, mají správnou podzimní atmosféru…
  Hezký víkend

 2. Helena

  Cítím s tebou, myslím na tebe.
  Prázdniny na jihu jistě pomohly získat nadhled a smíření.
  Krásná, místa, krásné počasí, co si víc přát.
  Marcelko, přeji pokud možno hezké dny, Helena

  PS: a díky za ten tip na kavárnu – káva byla skutečně skvostná!

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )