Jedno z mých volných úterý…

…a možná jedno z těch posledních. Ano, mám tento luxus, i když jde fakticky jen o dopoledne a i když jich za ten školní rok zase nebylo tolik, protože se v tento den snažím zařídit vše možné a taky nepočítám úklid, kterým právě každé úterý mé volno začíná, opomenu-li ranní výpravu dětí do školy a školky. A zřejmě už po prázdninách bude vše jinak.

No prostě i tak je to fajn, minimálně fajn pocit. Stejně jako ta zelená venku. Taky ji tak vnímáte? Jak ten déšť a jaro jsou prostě dokonalí parťáci a probouzí přírodu k životu neuvěřitelnou silou. Ta zeleň je skutečně už od pohledu svěží, plná energie. A tak si ji nosím po dávkách i domů, i když jí za okny je dost.

Kontryhel mě fascinuje těmi jemnými květy, stejně tak listy a po dešti je úžasné sledovat kapky rosy na listech. Jde ale i o výbornou bylinu zejména pro ženy, kdy může velmi pozitivně ovlivnit menstruaci a vše kolem ní, ale její účinky jsou mnohem širší (např. hojivé, protizánětlivé, močopudné apod.) Prostě poklad našich zahrad. Vlastní zkušenost s kontryhelem jako bylinou nemám, jen tu dekorativní:-).

A ještě vkládám odkaz na muffiny, které jsem tu sice již zmiňovala, ale na IG po nich byla poptávka při jednom z posledních příspěvků, kdy jsem ukazovala, jakým způsobem se vypořádávám se zbylou čokoládou od Velikonoc.

A teď už vám popřeju hezký víkend, oslavte s dětmi jejich den a mějte se fajn.

8 Comments

 1. Marcelko, úterky Ti závidím, také by se hodil den volna, třeba právě na ten úklid. :o)
  Vytvořila jsi krásné zákoutí a vše skvěle nafotila, máš doma útulno.
  Přeji Ti prima víkend a hezkou oslavu dne dětí. Pa D.

 2. Zrovna jsem taky měla volné úterý. Dohnala jsem resty a to bylo moc super, takže ti rozumím 😉 Krásný víkend Marci, D.

 3. Helena

  Marcelko, den volna v týdnu není vůbec špatný… co si budeme povídat.
  Kontryhel máš nádherný, mě letos v zimě dostal nějakou ťafku…
  Přeji hezkou sobotu, Helena

 4. Marci, taky mám moc ráda tu svěží zelenou. U nás bohužel už dost dlouho nepršelo, takže té svěžesti moc není. H.

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )