Jedno velké hnízdo a zahrada v březnu

Místy mě už počasí táhne ven na zahradu. Zatím ji spíše okukuji a trochu se děsím množství práce, co na mě čeká, ale ještě ji nechávám být.

Rozhodla jsem se po vzoru jednoho německého IG profilu udělat si obří hnízdo. Kousek od nás roste takový ten divoký plamének a stromy a keře jsou jím úplně porostlé. Osvobodila jsem od něj pár větví, smotala ho do jakéhosi věnce/hnízda a do středu usadila pár macešek v tmavé míse. Ty by měly přežít současné nižší teploty bez úhony. Udělala jsem nejdříve základní věnec a poté ještě menší z jiných dostupných větví (vrby, břízy).

Větve jsem ničím nefixovala, jsou prostě stočené do sebe.

Zároveň jsem cvakla i pár dalších záběrů.

Tulipány, co jsem na podzim dala do květináčů, pomalu lezou ven.

…čemeřice…

Při úklidu jsem narazila na další sovu z keramiky, i tu jsem dala na strom, podobně jako Barčinu, teď mám tedy na stromě dvě, jednu od syna a jednu od dcery.

…synova…
…dceřina…

Už se moc těším, až se zahrada více zazelená a ožije barvami.

Hezký den.

Marcela

6 Comments

 1. Bezva nakouknutí do vaší zahrady..Hnízdo vypadá dobře a sovičkám to na stromě taky moc sluší. Klidné odpoledne a měj se hezky! Hanka

 2. Helena Davidová

  Marcelko, to hnízdo je úžasné! Macešky už mám nakoupené, dnes snad dojde i na rozmístění! Obdivuji tvou čemeřici, moje jsou takové nesmělé, zatím jen poupata. A ty sovy… mám ráda tyhle výtvory od dětí!
  Přeji příjemný den. Helena

  • M.

   Dekuji, Helenko, asi je u vas chladneji, ta bila me ale opravdu prekvapila, fialove teprve budou. M.

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )