Jarní květiny naší zahrady

Jaro už je nějakou dobu tu, i když se to podle počasí někdy nezdá. Příroda se probouzí, některé kytičky už krásně kvetou ,jiné se chystájí, některé dokonce odkvétají. Já jsem si obešla zahradu, abych si nafotila ty, co kvetou u nás právě teď, a zároveň zkontrolovala keře a další rostliny, jak se jim daří.

Já osobně bych nedokázala vybrat tu nej jarní kytičku. Máte vy nějakou?

…tulipány taky miluju..
…jarní cibuloviny vždy vysadím ven do země, vše, co přes zimu nasbírám z dekorací v interiéru, už mám slušnou sbírku, ale nikdy třeba právě hyacinty nemají tak pěkné a plné květy, jako když je koupím v obchodě…
…jediná kvetoucí rostlinka na naší louce…
…i modrou mám v zahradě…modřence a hyacinty…
…mé oblíbené čemeřice…
…koniklec…některé teprve pokvetou, jiné už krásně nakvetly…

I v truhlíku už trošku něco mám…

…pomněnky…
…macešky můžu i v barvě fialové:-)…
…můj oblíbený muchovník…
…borůvka…
…popínavá hortenzie…snad jí slibovaný mráz listy nespálí…

Pokud jste došli až sem, musíte být milovnící kytek jako já:-). Děkuji a hezký večer, zítra úspěšný start do novéhp týdne.

9 Comments

 1. Marcelko, ráda jsem se koukla. Zahradničení nepatří k mým oblíbeným činnostem, koukáni na kytičky ano :). A s hyacinty mám stejnou zkušenost jako ty – už nikdy nekvetou tak krásně jako poprvé v květináči. My jsme byli odzimovat chalupu a na Vysočině byl sněhový poprašek a na zahradě ještě nekvetlo vůbec nic, ani se nedalo nic dělat.
  Měj se fajn

  • M.

   Na Vysocine je urcite vse o poznani pozdeji, obzvlast letos, zase se mate na co tesit:-). M.

 2. Krásné jarní fotky, Marcelko!
  Mám to stejně, na podzim nastrkám cibulky kam to jde, na jaře se divím :o) Ale ráda, je to nádhera. Taky bych nevybrala tu nej…
  Měj hezké pondělí, Helena

  • M.

   Ja je dam davam hned na jare, i kdyz vim, ze bych mela na podzim, ale nechci je nikde skladovat tak dlouho:-). A dekuji. M.

 3. Marcel, máš krásnou zahradu a těch kytiček. Já také každé jaro sázím odkvetlé cibuloviny do zahrady a další rok se těším, co a kde mi vykvete. A kvete mi toho také hodně, jen tulipány někam zmizely.
  Přeji hezké jarní dny. D.

  • M.

   Dekuji, Daso, mozna tulipany chutnaly myskam, mne nektere cibulky jinych kvetin vyhrabali ptaci. M.

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )