Já a soutěže

Nemyslím si, že bych byla vyloženě soutěživý typ. Jako malá jsem se často účastnila všemožných závodů, hlavně tedy sportovních, a to jen proto, že mě tam posílali. Neměla jsem tu nervozitu před startem ráda. Ale když se to povedlo, pocit výhry byl fajn, co si budeme povídat. A uznávám, že když už závodím, jdu do toho naplno.

V poslední době jsem zejména na IG potkala soutěže, kdy podmínkou bylo sdílení fotografie na určité téma. Cena za nejlepší fotku nebývá zanedbatelná, naopak. A já se některých zúčastnila. Sama od sebe. Uznávám, že ceny jsou lákadlem, a ten pocit z výhry máme rádi asi všichni, ale mě na tom ze všeho nejvíc baví něco jiného, ta cesta: vymyslet to, nachystat, nafotit. Vyjde to? Povedou se fotky? To je to, co mě hlavně přitahuje. Podobně to mám i se spolupracemi. Chci, aby se fotky povedly, aby z výsledku neměl radost jen zadavatel, ale i já!. Je to pokaždé výzva a mě to moc baví. Tenhle adrenalin beru:-).

Dnes tedy fotky ze dvou účastí v soutěžích. Tam většinou musím vybrat jednu fotku, ale nafocených jich mám obvykle mnohem víc.

První je soutěž u Radu z www.raduacrystal.cz. Asi ji znáte, nepíšu o ní prvně:-). Úkolem bylo nafotit dort Pavlova. Už jsem ho pekla několikrát, hlavně v létě, děti Pavlovu milují. Tady má verze ve více variantách:

č. 1
č. 2
č. 3
č. 4
č. 5
č. 6

Druhá soutěž je se Sváťou Coolinářkou a firmou Russell Hobbs. Mimochodem úžasné doplňky do domácnosti mají. Tam zadání znělo: vyfotit horký nápoj.

č. 7
č. 8
č. 9
č. 10
č. 11
č. 12

Často nevím, jakou finální fotku vybrat:-), jsou si tak podobné, přitom jiné. A co vy, jakou byste vybrali z mých variant do soutěže vy?:-) Pokud se jimi chcete prodírat:-). /Má volba úplně dole pod podpisem./

Jinak obě soutěže jsou stále aktuální, můžete se také zapojit, ale musíte na IG. Trošku si tím zvyšuji konkurenci:-), ale jak už jsem psala, baví mě ten proces, baví mě focení a to jsem si užila. Víkend, volno, žádné nutné úkoly, když vypustím vaření, praní, atd., tak byl čas, příležitost a chuť se do toho pustit.

Hezké dny.

PS: má volba: z každé série vždy poslední fotka – č. 6 a č. 12:-). Shodli jsme se? A co vy a soutěže?

14 Comments

 1. Veronika P.

  Ahoj Marci, krásné fotky, obě už jsem obdivovala na ig a vybrala bych asi stejně. Zasloužila by sis vyhrát, tak moc držím pěsti. U mě naopak je foceni největší problém a často se mi do toho vůbec nechce. Mám v hlavě nápady, ale na focení to vázne… ale možná je to jen tím, že bývám málokdy doma sama, a tak na to nemám klid, který potřebuju… hodně štěstí… V.

  • M.

   Veru, moc a moc dekuji. Priznam se, ze vyhra by potesila, ale když to nevyjde, skutecne mi to vadit nebude. Me prave foceni bavi, neni na nej vždycky klid a cas ani u nas, ale ted se to tak hezky seslo, deti jsou uz vetsi a ja mivam nekdy vic prostoru pro sebe:-). Ještě jednou dekuji a hezky den. M.

 2. Olina

  Podle mně Pavlova č. 6 a co se horkého nápoje týče, asi chtějí fotku, u které je vidět, že se z něj kouří, že je opravdu horký a to jsem tady nenašla…
  Přeji s fotkami úspěch a nějakou výhru. z Jizerek zdraví Olina

  • M.

   OLi, dekuji. No s tou kourivou fotkou me to tedy vůbec nenapadlo a přitom tak hezky napad:-).Pozdravy do Jizerek . M.

 3. Marci, tvoje fotky obdivuji už několik let. Mně to vůbec nejde, není přístroj, není prostor, není čas. Teď j pořád tma, vždy, když bych chtěla něco vyfotila, je večer… 🙂 V soutěži držím pěstí!!! Měj se krásně. Lucka

  • M.

   Luci, dekuji, myslim, ze to s tebou není tak zle:-), TOLIK hezkych věci vznika ve tve dilne, krasa. M.

 4. Marcel, moc hezké fotky. Do soutěže bych vybrala asi ty samé jako ty, ale u horkého nápoje jsem také hledala kouř z hrnečku.
  Držím pěsti, ať se fotky líbí a ať získáš nějakou výhru. D.

  • M.

   Dekuji, Daso, nevadi, když to nevyjde:-). A ten kour je skvely napad, jak uz jsem psala, jen me to nenapadlo:-). M.

 5. Marcelko, asi bych vybrala stejně jako ty. Fotíš moc hezky a hlavně to umíš hezky naaranžovat. Mně tohle ještě pořád moc nejde.

 6. Marcelko, tvé fotky jsem zaznamenala na IG a musím říct – moc krásné! Přeji ti vítězství – zasloužíš si ho!
  Radost z výhry naprosto chápu, já minulý víkend na IG vyhrála kytici 15ti tulipánů s dovozem až do domu – prostě nádhera!

  • M.

   Dekuji, Helenko, i když to nedopadne, bavilo me to:-). A ty tuliany to je taky super vyhra:-). M.

 7. Soutěží se také ráda účastním. Ten pocit výhry je opravdu fajn. Akorát, že je to opravdu jen zcela ve vyjímečných situací 😀 Ale moc nerada se zapojuji do fotících soutěží, neumím fotit, nemám k tomu tu správnou techniku a už vůbec ani interiér ani eteriér, kde by bylo fakt vykouzlit něco tak krásného, jako jsou vaše fotky.
  Fotky bych vybrala č.1 a č. 9
  Držím pěstě abyste vyhrála.

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )