Itálie 2024 – Bolzano, Brixen, Merano, Verona

Na začátku dubna jsme se školou opět vydali na krátký poznávací zájezd do Itálie.

První den jsme navštívili Brixen, kde kdysi ve vyhnanství pobýval K. H. Borovský. Nahlédli jsme i do Katedrály Nanebevzetí Panny Marie. Poté jsme pokračovali směr Bolzano, kde jsme v archeologickém muzeu viděli mimo jiné tělo ledovcového muže Ötziho. Ten zde údajně žil před více než 5000 lety. Tělo fotit není možné, takže mám pouze ostatní fotky z výstavy.

Ötzi

Brixen

Za mě nejhezčí destinací prvního dne byl Schloss Trauttmansdorff a jeho zahrady. “Pestrost jejich podob z nich činí jeden z nejoblíbenějších výletních cílů v Jižním Tyrolsku. Na ploše 12 hektarů se rozprostírá 80 barevných zahrad, které jsou tematicky rozděleny do 4 zahradních světů: lesní zahrady, sluneční zahrady, typická krajina Jižního Tyrolska a vodní a terasové zahrady.” (https://www.suedtirol.info) Myslím, že tyto zahrady jsou právem považovány za jedny z nej na světě. Na jedné ploše potkáte zasněžené hory a nádherné výhledy na ně, stejně tak i palmy. Měli jsem štěstí na slunné jarní počasí. Věřím, že kouzelné budou v každém ročním období.

Druhý den jsme vyrazili do městečka Malcesine na břehu jezera Lago di Garda. Z tohoto místa jsem byla unešená. Uličky města jsou malebné, navíc v té době nebyly plné turistů. Prošli jsme hrad Scaligero, kochali se výhledy na hory i jezero. Sem se chci určitě ještě někdy vrátit.

Scaligero

Lago di Garda

Další destinací tohoto dne byla romantická Verona. Je známa zejména díky balkonové scéně Romea a Julie. I tam jsme se podívali. Mně se líbily i historické uličky a památky. Tady už bylo lidí o poznání více:-).

Onen slavný balkón:-)…

Poté jsme se přesunuli k moři, kde jsem byli ubytovaní.

A příště více o druhé polovině zájezdu.

2 Comments

  1. Helena Davidová

    Marcelko, tají se mi dech. Na mnohých místech na tvých fotkách jsem byla, ale vrátila bych se okamžitě. Verona, Lago di Garda, to je prostě nádhera…
    Děkuji za krásné fotky, těším se na pokračování!
    Měj hezké dny, Helena

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )