Irsko – první den u pobřeží

Dnes vás konečně zavedu k oceánu na severní pobřeží Irska. Plán prvního výletního dne zněl:

Carrick – a – Rede Rope Bridge, Dunluce Castle, Castlerock Beach.

Carrick – a – Rede provazový most byl pro nás lákadlem prvního dne /v hrabství Antrim/. U pobřeží jsme zastavili na vyhrazeném parkovišti, koupili si vstupenky na určitou dobu a čekali. Za určitou zónu vás pustí podle času na vstupence. I tak tam ale potkáte lidí dost. Ale i v těsném okolí parkoviště je na co se koukat, můžete se dostat až na pláž.

Pak jdete procházkou po útesu k mostu. Ten je 20 m dlouhý a 30 m vysoko. Pouští tam vždy jen určitý počet lidí z každé strany. Barunku jsme nebrali, ale byly tam i menší děti.

Pro mě bylo větší lákadlo dívat se na oceán a přírodu v okolí vůbec. Všechny ty odstíny modré a zelené…

 

 

Ovčí ostrov:

 

 

 

 

 

 

A už u mostu:

 

 

 

 

 

 

Poté jsme se vydali na zříceninu hradu Dunluce Castle. Těch je při pobřeží hned několik. První zmínky tohoto hradu i když v jiné podobě sahají až do 13. století. Tahle místa my máme rádi i v Čechách, když si to můžeme prolézt sami.

 

 

 

 

 

 

První výletní den jsme zakončili na pláži Castlerock Beach. Ty pláže prostě mají své kouzlo. Mám ráda traviny, které tam rostou, sbírání mušliček nebo oblázků, i pozorování vln na pozadí oblohy a ta zdejší nabízela skvělou podívanou.

 

 

 

 

domy u pobřeží:

 

Tak takový byl náš 9. srpen. Vím, fotek milion, ale věřte, že už tak jsem dost třídila:-).

Pěkný den.

 

16 Comments

 1. Anonymous

  Wau, tak to je nádhera. Marcelko, tiše závidím. Krásná místa jste navštívili, jsem unesena. Koukám se stále dokola a nemůžu se nabažit. Fotky z oceánu, ale i z hradu a z mostu jsou parádní a věřím, že na místě to muselo být ještě krásnější.
  Přeji příjemnou neděli. D.

 2. Krása – krásná krajina, moře, zřícenina… A krásné fotky, které nám to nádherně zprostředkovaly. Díky.

 3. Veronika P.

  Tenhle typ krajiny je mému srdci blízký, nevím proč… Ale komu by se toto nelíbilo, že? Krása střídá nádheru…
  V.

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )